satanismi on selvästi kuollut. kerran oikeasti radikaali liike on päätynyt pisteeseen, missä moiselle nimikkeelle kukaan täysjärkinen vaihtoehtoajattelija ei voi nykyään kuin nauraa tai puistatella tylsistyneenä päätään. satanismista on tullut hyväksyttyä valtavirtaa mikä ei oikeasti hätkähdytä ketään, satanistit ovat drop-out-pellejä jotka ovat vain katkeria muille, ja satanismin kortit fiksussa filosofisessa keskustelussa ovat nykyään aivan olemattomat. Saatana on kuollut! Hail Satan!
SAATANA ON KUOLLUT!
13
1123
Vastaukset
- Minä Itse
Tää on ehkä vähän huono paikka tollaselle herneaivon vuodatukselle... Sanoisit päin naamaa.
- moonchildk
en tiedä kummalla on enemmän
herneaivot tässä. olen taipuvainen
allekirjoittamaan ekan postin
pointit, valitettavasti...
- Light-bearer
Yksi kohta pisti pahasti silmään. Onko tosiaan niin, että elämäntavan/filosofian pitää "hätkähdyttää"? Minä kun olen hassuna luullut varsinkin satanismin edustavan oman itsen edistämistä tyhjän shokkiarvon sijaan. Mutta jos koko ajattelu perustuu "vaihtoehto"-mentaliteettiin niin mikäs siinä...
Tosin kokeilepa työhaastattelussa ilmoittaa olevasi satanisti, sieltä varmaan saisit kaipaamaasi kauhistelua.- Todellako?
Todellako?
- urpoleppänen
"hätkähdyttää"? eihän tuossa alkuperäisessä postissa puhuttu sellaisesta mitään. vähän liian vahvaa tulkintaa sinulta, uskoisin.
- Liisa and katu
Jos haluaa olla nykyisin jopa radikaali, on oltava
konservatiivi.
Satanismi on vain yhteiskunnanrakenteissa ja vääristyneessä minäkuvassa. - niin se on
Satanismi on ihan vesittynyttä normiin mukautumista, kiireellä vaan kaikki teini-angstin kourissa kiemurtelevat etsimään jotakin shokeeraavampaa kapinan banneriksi - ei tule yhtään ikävä teitä :)
Jokainen todellinen satanistihan toki ymmärtää, että satanismi on alusta asti edustanut konservatiivisia arvoja ja että sen ydin on jotakin ihan muuta kuin teinikapinaa. - Obscuratus
HAIL SATAN! Käärme ei ole kadonnut mihinkään. En jaksa ruveta analysoimaan tätä yhteiskunnan saatanavastaisuutta, mutta sen vain sanon, että sinä et ilmiselvästikään ole lainkaan perillä satanistisesta filosofiasta. Käyttämiesi argumenttien perusteella kaikkien suurten maailmanuskontojenkin pitäisi olla kuolleita. Satanismi sentään perustuu tosiasioihin eikä tuulesta temmattuihin uskomuksiin. Tsk. Ihminen on ilmeisesti todellakin juuri niin tyhmä kuin ole aina arvellutkin.
- jooo jooo
mikäs tämä juttu on ? saatana kuollut .. itse ainakin uskon että saatana kuolee vasta sitten kun kristinusko kuolee. se on vain miun mielipide . saatanahan on muutenkin pitänyt kirkon toiminnassa.
- KRISTIT
http://keskustelu.suomi24.fi/t/4702620/saatana-on-kuollut!
No vittu niinhän tossa otsikossa lukee! satanismi vastaan Jeesus Kristus Nasaretilaisen Raamattu. on valitettavaa, että Nasaretilainen voitti. Sä oot haudassa ristiinnaulittuna, kuten Jeesuksena esiintynyt Barabbas aikanaan. Jos sä valehtelet, niin valehtelet itsellesi, vitun identiteetti varas, Lucifer kuoli vuonna -83 Kuopiossa, joten revi sä se irtopääsi irti, vitun kuollut aivolima. Yksikään satanisti / nykyajan saatana ei voi esiintyä Kristittynä, ilman että saa titityyt niskaan ja tuutikki noutaa. Ja sä kirjotat mustan raamatun väärin, etsi virhe kannesta (se on kannen ainoa sana ja sekin kirjoitettu väärin, koska musta raamattu (in eng. holy bible) on yhdyssana, ei yhdys saba tai yhdyss ana ).
Hei Jeesus Nasaretilainen, ristiinnaulitse satanistit eli saatana itse lyömällä sitä joka suunnasta nauloilla täytetyllä ristinmuotoisilla kakkosnelosilla niin, että se a) kuolee halvaantuu ja kuolee ja siirtyy pysyvään helvettiin (ilman koskemattomuutta varastossa ) b ) ikuiseen Raamatun määrittämään Helvettiin, joka muuttaa sen a) Kristityiltä näkymättömäksi ja b) tappaa sen välittömästi
"Näissä kohdat a), b) jA C) ovat samoja aina. PÄTEKÖÖT MATEMATIIKAN JA FYSIIKAN LAIT EHKÄ"
Siin on mussulle yhteystietoi; Lauri (11-vuotta) - nooletko
luopunut hänen tyylistään sielunsa kauneudesta sinä syntynyt katumaan syntiesi tähden
- Saatana_
Saatana elää ja voi hyvin.
- Helvonen
www.paholainen.fi täällä on jotain uutta Paholaisen Palvonnasta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1702034
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo371445Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321144Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56882- 55836
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol250794Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20782Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S16722Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58703Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis195617