Millaisia kokemuksia kyseisestä nettikaupasta?
Itsellä todella huonoja,nimenomaan takuun ja yhteyden pidon kannalta.Kiinan tavarahan on suht halpaa,mutta kyllä sen käsittääkseni tulee sisältää samat takuuehdot kuin suomalaisen tavaran.
Reklamaatio ilmoituksiin ei vastata,soitto pyyntöihin ei vastata.Miten tämä voi Suomessa olla mahdollista?Kyllä huono kello kauas kantaa,pitkässä juoksussa.Käsittääkseni!
Myllymäki-Trading oy
5
1673
Vastaukset
- völli
Kyllä minä ainakin olen hyvää palvelua saanut.?
Oletko ehkä kokeillut soittaa yöllä vai muuten vain haluat levittää huonoa mainetta kyseisestä firmasta..?- Aloittaja
Kyllä olen ihan virkaaikana soitellut,vastaaja palverissa,lupaa soittaa 3 tunnin sisällä,ei kuulu viikkoihin.Reklamaatio ilmoituksiin ei vastata.Olen toki monta keskustelua käynytkin,nyt asiaa hoitaa "kalliimmat miehet".Ymmärtänet mitä tarkoitan.
Ilmeisesti et ole joutunut asioimaan takuu asioiden johdosta? - völli
Aloittaja kirjoitti:
Kyllä olen ihan virkaaikana soitellut,vastaaja palverissa,lupaa soittaa 3 tunnin sisällä,ei kuulu viikkoihin.Reklamaatio ilmoituksiin ei vastata.Olen toki monta keskustelua käynytkin,nyt asiaa hoitaa "kalliimmat miehet".Ymmärtänet mitä tarkoitan.
Ilmeisesti et ole joutunut asioimaan takuu asioiden johdosta?Mistä tuotteesta oli kysymys....? Itse sain heti tarvittavat varaosat kylpyhuone tarvikkeisiin..?
Teitkö s-postilla yhteydenotto pyyntöä..?
Eihän joku tietty ihminen välttämättä päivystä puhelimen ääressä yötä päivää.....täytyyhän vessassakin käydä ja on vapaa päiviä.
Onhan niiden sivuilla monta numeroa. Kyllä joku on aina vastannu ja asia hoidettu kun on ollut asiaa. :)
Itsekin olen asiakaspalvelussa ollut niin katson asiaa varmaan eri kantilta. - Aloittaja
völli kirjoitti:
Mistä tuotteesta oli kysymys....? Itse sain heti tarvittavat varaosat kylpyhuone tarvikkeisiin..?
Teitkö s-postilla yhteydenotto pyyntöä..?
Eihän joku tietty ihminen välttämättä päivystä puhelimen ääressä yötä päivää.....täytyyhän vessassakin käydä ja on vapaa päiviä.
Onhan niiden sivuilla monta numeroa. Kyllä joku on aina vastannu ja asia hoidettu kun on ollut asiaa. :)
Itsekin olen asiakaspalvelussa ollut niin katson asiaa varmaan eri kantilta.Itsekin palvelualalla,yhteydenottoja sekä sähköpostilla,että puhelimitse.Ei nykyaikana mahdollista,että reklamaatio ilmoitus häviää,kun laitettu sähköisesti,tai vastaaja palverissa,ottaa numeron ylös,lupaa soittaa parin tunnin sisällä,soittoa ei kuulu viikkoihin.Kun asiaa tiedustelee sähköpostin välityksellä,kyseiseltä henkilöltä(titteli ja sähköpostiosoite liikkeen kotisivuilla)vastausta ei kuulu siitäkään huolimatta.
Käyppäs vilkaisemassa Kaupat.com sivustolta kyseisen yrityksen asiakas arvosteluita,tosin sitäkin on viime viikkoina kaunisteltu.Negatiivisimmat kommentit on poistettu,minun kommenttia ei edes julkaistu.
Ihme vaan että kuukausia esillä olleita negatiivisia kommentteja on poistettu kyseiseltä sivustolta,koskivat nimen omaan takuu asioita.
- santra
Joo, kyllä olen huonoa palvelua minäkin sieltä saanut... Kytkinvaijeria metsästin monta kuukautta. Sitte kun tuli niin tuli väärä matkahuolto ennakolla ja lasku perään... Että sellaista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2002645
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1232437En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761678Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2021205Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va541126- 471078
- 99991
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6803- 46793
- 105777