Gigantista saisi 85 €, netistä. Optista zoomia ei siinä ole, mutta eipä tuo hintakaan ole niin optinen.
Onko panasonic HM-TA1 hyvä?
6
268
Vastaukset
Kuka mitäkin sanalla "hyvä" tarkoittaa. Jos se toimii ja tyydyttää kuvaustarpeesi niin se on sinulle hyvä, jos e niin ei ole hyvä. Me muut emme sitä pysty ratkaisemaan.
Mieti mitä asioita otit huomioon ostopäätöksessä ja oletko edelleen samaa mieltä, jos mielesi on muuttunut niin se ei ehkä olekaan hyvä tai se on parempi kuin osasit edes aavistaa.
Hyvä ei ole exakti määre vaan suhteellinen ja riippuu arvostelijan tarpeista ja mielentilasta.
Yleisesti ottaen Panan digit ovat paremmasta päästä digejä, mielestäni ja saatte olla eri mieltä jos haluatte. Olen tosin ollut tekemisissä vain bridgejen kanssa.- ???
Nyt on testattu ja pidän tätä varsin hyvänä hintaansa nähden. On mulla myös vertailun vuoksi Nikon Coolpix S 3100 ja sillä otetut video-otokset ovat kyllä suttuista jälkeä panasoniciin verrattuna, vaikka maksoikin tuplasti enemmän!
Mielestäni tuo Panan HM-TA1 on videokamera jolla saa myös stillejä ja mainitsemaso Nikon on still kamera jolla saa myös videota joten niiden tuotoksia ei oikein voi verrata suoraan.
- ???
Työeläkeläinen kirjoitti:
Mielestäni tuo Panan HM-TA1 on videokamera jolla saa myös stillejä ja mainitsemaso Nikon on still kamera jolla saa myös videota joten niiden tuotoksia ei oikein voi verrata suoraan.
Oon samaa mieltä. Toinen tekee parempia kuvia, toinen taas parempia videoita.
- epo96
kumpi kannattas ostaa nikon d5100 vai canon 550d ??????? tarkotus ois luonto kuvata ,mutta kyllä sisätiloissan ja hämärässäkin tulee kuvattua
- varma tyytymättömyys
osta vaan.
tulet varmasti olemaan tyytymätön siihen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604923Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121489
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211401Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71129Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40957Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278739