hillomunkkiluostari

<-------- https://youtu.be/YcsYSJwewWk
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia2 aloitusta · 23 kommenttia
- Hei!
Miksi jäljittelet muiden kirjoittajien nimimerkkejä? - Se, millaista roskaa tuolla sivustolla jaetaan on puitu jo moneen kertaan joten turha uhriutua.
- Samaten kyseinen riekkuja kopioipasteaa yhtä ja samaa BMJ:n kirjoitusta, jotakin runon kaltaista itse kyhäämäänsä (en puhu nyt laadukkaasta Homeopatia-runosta vaan korpin munista ym.) eikä ymmärrä prosenttilaskua. Viimeksimainittu asia ei ole vika eikä puute hänen puoleltaan, kunhan hän malttaa olla hiljaa aiheista, joita ei ymmärrä.
- Epätodennäköistä.
- Älä mulle ala.
- Tulkitsen asian niin, että kahvihetkenne ei toteutunut. Minulle kyllä maistuisi munkkikahvit.
- Runoja postaavan kaikki kirjoittelu on turhaa, runomitassa tai ei.
- Kotkassa ja ehkä muuallakin Kymenlaaksossa munkkipossu on kuulemma 'posso'. Ja Turussa berliininmunkki on 'piispanmunkki'.
- Minä en ole syntynyt Kehä III:n sisäpuolella, en ole Inkeroisissa enkä lähimaillakaan, enkä ole se vee vee. - hei harhainen hoo
https://youtu.be/BaR8NfhMuQ8
veli Justin katsoo peiliin ja herää kylmänhikisenä - Youtube on, kuten useat sivut äskettäin, kyrvähtänyt mitä tulee Firefoxilla kuunteluun. Tänäänkin on kaiuttimen kuva ja vinoviiva päällä ikäänkuin äänet olisi mykistetty vaikkeivät ole. Lienee jokin pluginin vika enkä aio päivittää.
Mutta en kiistä, etteikö joku häirikkö voisi estää joltakulta pääsyn tämän haluamille sivuille tai sisältöihin (ääliömäinen sana sinänsä). - Aloituksen väitteen todistavaa tutkimusta, jossa rokotteiden osoitetaan olevan paskaa.
- Kreosootti taitaa olla se ratapölkkyjen haju: tosiaan miellyttävä, mutta varmaan epäterveellinen pidemmän päälle. Eräässä kapakassa näyttäisi olevan sisustus tehty vanhoista ratapölkyistä...
- 'erilaisisa' po. 'erilaisissa' - S24 nielee taas kirjaimia. Helvetin mekaaninen teletype.
- Tietysti erilaisisa kasveissa on monia ainesosia, jotka voivat auttaa vaivoista paranemisessa. Homeopatiavedessä vain niistä ei ole jäljellä mitään. Siis hyvin suurella todennäköisyydellä ei ole jäljellä mitään. Koska prosessit vedenvatkaamisessa eivät ole ultrapuhtaita -- homeopatia ei ole uraaninrikastusta sentrifugilla -- astiat eivät ole naarmuttomia jne., voi olla atomi poikinensa vierasainetta niissä vesissä. Kun ei kukaan tiedemies tai -nainenkaan voi varmasti sanoa että jotakin ainetta ei vesilitkussa ole ollenkaan, miten sitten homeopaatti voisi? Uskon asiasta siinä on kysymys. Ja jos heikkosydäminen henkilö juo homeopattivettä uskoen sen olevan myrkyllistä, voisiko hän saada sairauskohtauksen siksi?
- Lukuisat palstan tiedeskeptikot ärtyvät, kun heidän tekstuaalisia suolituotoksiaan analysoidaan täällä.
- On kovin karkeaa yleistää kirjoittamallasi tavalla vaihtoehtohoitojen kannattajien, siis tiedeskeptikoiden, lainkuuliaisuus ja henkiset kyvyt. Suurin osa vaihtoehtohoitojen kannattajista on varmaankin ihan kunnon väkeä.
- Homeopatian vaikutusten tieteellinen selittäminen ei taida onnistua vaihtoehtoilijoilta. Uskonnollinen näkökulma olisi kokonaan eri asia.
- Minäkään en ole EKP, Toivo.L., vanellus, nokivasara enkä kansandemokraatti v.v. tai mikä se oli, mainittakoon vain muistutukseksi.
- "Annammeko vanhojen miesten holhota meitä"
- "Olet siis kulkuKAPPIAS! Onko hörhö silloin jokin homeopaattiveden kauppias, kun se on KAPPIAS?"
(hörhöjen ite oot -tyylillä mennään)