irekki
![]()
Aloituksia
61
Kommenttia
132
S-Pankin tekstiviestivarmennus
Olen lähestynyt S-Pankkia seuraavilla viesteillä: "Minkä talia minun laskuni menevät nykyää "Oma Postiin" ? Minkä takia121324Ovatko mopo- ja moottoripyöräijät ja "musiikkia kaikkialle", terroristeja ?
Vastuu on kaikkien moottori- ja mopopyöräilijöiden miten heitä autoiljat tai muut kohtelee. Pankaa ensimmäiseksi kuntoon4769Onko Telia Suomen "huonoin" operaattori ?
Seuraavan linkin takana "Yhteisön säännöt ja ohjeet". Nämä säännöt ja ohjeet kertovat, että kaikki asiat eivät ole kunno6597Lentovero korottaminen ! Ei liikennepolttoaineiden veron korotusta Suomessa !
Hallitus meinaa maksattaa polttoaineveron nostolla Suomen sähköautoistamisen. Autothan on pahin saastuttaja. Ketä siinä2365Mikä vika Päijänteessa ? Saastunut vai ?
Miksi Päijänne ei kykene tuottamaan Kalaa ja Muikkua. Jos verrataan Keiteleeseen, niin se tuottaa Muikkua vuosi vuoden p2286Päivi Räsäsen kyykyttäminen = kansan kyykyttäminen
No niin, nyt on todistettu, että Virkamieskunta kyykyttää kansalaisia ja jopa kansanedustajia samoin kuin tehdään Venäjä2269Dieselauton päästömittaus ?
Dieselautojen päästömittaus on täysin tarpeeton, koska dieselpartikkelit kerääntyvät pakoputkistoon, äänenvaimentimiin.1268Rikosoikeudellinen vastuu alle 18 vuotiaille eli vastuu 15 vuotiaille !
Lakia täytyy muuttaa siten, että nämä alle 18-vuotiaat gansterit täytyy saada rikosoikeudelliseen vastuuseen ! 15-vuotia7239Tuomioja, Lipponen, Aho, Halonen ja Heinäluoma kansakunnan eli Suomen kansan oikeuteen !
Tuomioja, Lipponen, Aho, Halonen ja Heinäluoma kansakunnan eli Suomen kansan oikeuteen ! Ne salaiseksi luokitellut Stasi0199Miksi Media hehkuttaa USA:a
Joo, kerran oli lehdessä, että Kanadassa oli junan veturi ajanut kiskoilta ja kaatunut. Huh, minkälaista älykkyyttä. Ka4191A-10 eli Jenkkien maataistelukone tarvitaan Gripen:in lisäksi !
P2 oli paha kone Karjalan kannaksella ja meillä ei ollut kalustoa niiden torjumiseksi ! Joten ostetaan ne 60 Jas Gripen13190Tuulivoiman terveydelliset haitat !
En kadehdi niitä asukkaita, jotka joutuvat näiden hirviöiden vaikutusalueelle, koska siinä on monen ihmisen terveydestä0189Kiina, Unkari, Turkki ja Venäjä talous ?
Pidetään huoli Länsimaisissa demokratioissa, että emme testaa enään täällä Kiinalaisia emmekä Venäläisiä tuotteita. EU:n0189Hki-Vantaa: virtuaalinen ajo-ohje, lähtevä ja noudettava matkustaja !
Mistä matkustajat voi noutaa autolla? Seuraava asia pisti silmään, kun etsin "Matkustajan noudon ohjetta." "Huomaathan,0180Italia, Saksa ja Ruotsi: Ovatko he pettäneet Euroopan ja Suomen ?
Tällä kysymyksellä herättelen näkökulmia näiden maiden lapsellisuudesta Ydinvoiman suhteen. Luopumalla Ydinvoimasta he o7178Virkamieskunnan "kyykyttäminen".
Onko tässä kysymyksessä normaali Poliisioperaatio nimeltä "kyykyttäminen". Minä luulin jo, että näistä 70 - 80-luvun kyy2173A-10 eli Jenkkien maataistelukone tarvitaan Gripen:in lisäksi !
P2 oli paha kone Karjalan kannaksella ja meillä ei ollut kalustoa niiden torjumiseksi ! Joten ostetaan ne 60 Jas Gripen0173Ebay ja PayPal pakottaa asiakkaaksi !
En halua olla PayPal-asiakas! Ebay ja PayPal "pakottavat" minut olemaan PayPal-asiakas! Minusta tuntuu siltä, että on v0173Onko IltaLehti sairas ?
Iso kettu ammuttu Lapissa ja Iltalehden lapselliset, henkisesti vajavaiset alaikäiset hekumoivat kettu_raukan puolseta.2173Joulukuinen Olkiluoto !
IltaSanomat 10.02.2021: "Olkiluodon kakkosreaktorissa oli tehty huoltotöitä. Inhimillisen virheen seurauksena reaktorin2170