- Kyllähän viestejä kirjoittelisi, mutta kun ylläpito näyttää niitä mielipuolisesti poistelevan, niin menee hieman maku koko touhusta.
- Kunnioitan yleisön toivetta. Kirjaan lukemat Klubiaskin kanteen myöhempää käyttöä varten.
- Jos ei tule lisää kysymyksiä, niin voin julkaista MW-lukemat. Onko kenelläkään mitään sitä vastaan?
- Mersu, W123 ja dieselkäyttöisenä.
- Tuohon en osaa vastata, kun en kelloa tunne. Mutta MW-lukemat olisi tuossa kyllä jo valmiina julkaistaviksi.
- Olisko ne niitä työvoimapulaa korjaamaan tilattuja moniosaajia?
- Norjan sisällä siirtelevät alle puoleen hintaan €54,41. Ruotsissa, Tanskassa ja Baltiassa sama €128,26 mitä meilläkin.
- Kyösti ajaa bensalla. Kalleinta bensaa olen tankannut Italiassa. Maksoi yli 1,80 litralta. Edes pohjoisen rajakaupoilla en ole tavannut yhtä kallista bensaa, vaikka niissä on helposti 10 senttiä kalliimpaa kuin Ivalossa.
- Ja Olvin omistaman A.Le Coq -tehtaan kaljoja rahdataan Tartosta Iisalmeen. Kalja tykkää matkanteosta.
- Postissa myrkyttyi kahvista pari vuotta sitten 5 työntekijää.
- No Euroopassa on oltu aina pöhnässä ja meno sen mukaista.
- No eksoottisilta työtöiltä saattaa saada vähemmän loistavan matkamuiston.
- Työt ja mielenosoitukset pitää hoitaa vapaa-ajalla.
- Voihan sen tärisevän putken korvata painetta sietävällä hydrauliikkaletkulla, jota tärinä ei väsytä.
- No Kölnin tuomiokirkkoa rakennettiin yli 600 vuotta ja hyvin on toiminut.
- No tuskin Lidl myy paperikassejakaan muoviin käärittynä.
- Pahvi palaa puhtaasti saunan kiukaassa ja maatuukin parissa vuodessa.
- Kyllähän monet kaupunkilaisetkin pyyhkivät takapuolensa maalta tuotuun paperiin. Ja asuminen maksaa kaupungissa turhan paljon. Mutta onhan sitä velkarahaa. Jopa muovitonta paperirahaa jos ei muovikorttia käytä.
- No eihän sitä sairaana pidä töihin mennä.
- No Britanniassa perintövero on 36-40 prosenttia.