tribulus terrestris

Onko kenellekään kokemuksia aineesta? Minkäänlaisia sivuvaikutuksia? Voiko aiheuttaa allergisia reaktioita, esim. punoitusta/näppyjä koko vartaloon? Huimausta?
2326467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

joku 3-kypänenkin voi hyötyä siitä, ei nuoret. 30-50 ikävuosien välillä testo-tasot laskee noin 10-50% riippuen siitä mitä tekee, mitä syö jne. Täysin treenaamaton mies menettää 30-40 ikävuosien välillä 6 KILOA lihasmassaa! Älytön määrä. Sen takaisin saamisessa onkin duunia, varsinkin kun testotasot laskee koko ajan. Näille heeboille tribu auttaa varmasti, samoin ZMA.

Äänestä
  • Niin ei todellakaan auta nimimerkillä kokemusta on Jos tuote todella toimisi se olisi laitonta eli kiellettyjen aineiden listalla täyttä humpuukia!

    Äänestä

  • Madmax kirjoitti:

    Niin ei todellakaan auta nimimerkillä kokemusta on Jos tuote todella toimisi se olisi laitonta eli kiellettyjen aineiden listalla täyttä humpuukia!

    Toimii kyllä vaikkei olekkaan kielletty, mutta ei silläkään nyt ihmeitä saa aikaseksi niinkun ei millään muullakaan laillisella.

    Äänestä

  • Ok. Mitä on zma??

    Äänestä

älä tuhlaa rahojas tribuluksee.

Äänestä
  • enemmän kun esim. kreatiini. riippuu varmaan äijästä kellä toimii

    Äänestä

  • kreatiinista ollut mitään hyötyä, tribusta aluksi paljonkin 2000mg/ pv annoksella (ei auta enää sekään).

    Äänestä

eli onko kenelläkään minkäänlaisia oireita/sivuvaikutuksia ilmennyt? Itselläni tulee iholle punoitusta/näppyjä, että haluaisin tietää johtuuko tämä tribuluksesta vai jostain ihan muusta.

Äänestä
  • hikoiluttaa ja kusella saa juosta jatkuvasti eli jonkinlainen diureetti? mutta tiedtysti tupla-annos
    ohjeeseen verrattuna pitää ottaa.

    1Äänestä

Pidä vaikka taukoa kaksi viikkoa ja tarkkaile tilannetta.

Ei minulla näppylöitä muita kuin vähän finnejä on ollut pariin otteeseen vähän aikaa. Muut vaikutukset: olen nälkäisempi, pienempi unentarve, haluttaa vähän enemmän ja on hieman kärsimättömämpi mutta myös itsevarmempi fiilis. Noita on tottakai vaikea mitata, joten en sano muuta kuin että nuo ovat omia tuntemuksiani. Mutta on lihaksiakin ja voimaa tullut, mutta niin olisi ehkä muutoinkin tullut kun lisäsin treenimäärää (harjoittelua 1-2 tuntia viikossa useassa erässä... en aio treenata paljoa, koska kilpailulajissani on liioista muskeleista vain haittaa). Toisaalta kiinnostus harjoitteluun lisääntyi.

Otan nykyisin varovasti VAIN 3-4 kapselia viikossa eli noin joka toinen päivä yhden vaikka purkin kyljessä lukeekin kaksi päivässä alle 80-kiloisille ja kolme painavammille. Totesin että purkin ohjeen mukaan otettuna vaikuttaa MINULLA hyvin (ainakin seksuaaliseen halukkuuteen tulee finnejä, hiukset rasvoittuvat) mutta sitten vaikutus lakkaa. Koen että vähempi määrä vaikuttaa minulla jotain, joten varmempi niin ja paras tyytyä siihen vähempään. Luultavasti siirryn vähitellen kokeilussa yhteen/päivä ja pidän välipäiviä myös.

Siis kokemuksieni mukaan sopiva annostus voi olla eri ihmisillä hyvinkin erilainen. Väärä annostus ja ei ehkä vaikutusta ollenkaan. Siksi vaikea tapaus... Joillain, jolla ei toimi, voi olla että eri annostus vaikuttaisikin jonkin verran. Tuosta olisi kiva löytää oikeita tutkimustuloksia eikä vain mainostekstiä, koska tuo Tribulus ei vaikuta kaikilla samalla lailla tai niin paljoa.

t. noin 40v

Äänestä
  • Jaa että Tribulus toimii, no niin toimiikin.
    Mulla oli just samanlaisia kokemuksia:unentarve vhenee, keulii koko ajan yms...

    Joo oon tosin vasta 27 v. mutta on siitä hyötyä ja nimittäin juuri Optimuksen tribuluksesta.

    Äänestä

  • kumma sepustus kirjoitti:

    Jaa että Tribulus toimii, no niin toimiikin.
    Mulla oli just samanlaisia kokemuksia:unentarve vhenee, keulii koko ajan yms...

    Joo oon tosin vasta 27 v. mutta on siitä hyötyä ja nimittäin juuri Optimuksen tribuluksesta.

    Muistaakseni Tribestanin sivuilla on mittaustulokset erimerkkisistä tribuluksista ja Optimumissa oli vaikuttavia aineita vähiten, sentakia optimumia kai myydäänkin niin halvalla.

    Äänestä

  • Keila kirjoitti:

    Muistaakseni Tribestanin sivuilla on mittaustulokset erimerkkisistä tribuluksista ja Optimumissa oli vaikuttavia aineita vähiten, sentakia optimumia kai myydäänkin niin halvalla.

    Missäs semmonen on haluan lukea ,kiinnostaa itseäkin.

    Joo en itsekkään tiedä niistä oikeen mitään.

    Äänestä


Mä en ainakaan saanut mitään oireita.

Äänestä

Allergioista en osaa vastata, sehän on aika yksillöllistä.Aine toimi minulla yllättävän hyvin, oikeasti.Olin yllättynyt että edistyin puolessa vuodessa normaalia enemmän.Teoreettisesti pystyy treenaamaan vähän kauemmin ja useammin koska testosterooni-tasot ovat hieman korkeammalla(ei tietenkään verrattavissa laittomiin hormooneihin jota ei kannata edes harkita jos haluaa elää terveenä)ja sen pidemmän ja kovemman treenit myötä tuli kasvua!joten jos otat tribulusta treenaa paljon ja kovaa mutta turvallisesti ettet riko paikkoja!

Äänestä
  • On täällä hurjaa porukkaa:) sallikaa minun nauraa jutuillenne. Ei tietenkää tribulus aiheuta sivuvaikutuksia kun ei toimi. Ei ilman nieleminekään aiheuta sivuvaikutusia? Täällä kirjoittelee porukka joka taitaa pitää pystyssä mm. suomen vihatuimman lisäravinnemyymälän eli JR Fitnes-storen ostamalla sieltä kaikkia vitun kalliita kusetus tyyliin mainostettuja ihme tuotteita. Ei mikään tollanen kaupassa myytävä paska toimi varsinkaa sillain miten niitä mainostetaan. Ainoa missä tribulus toimii on uskopuolella, kukaan sitä syövä ei ikipäivänä huomaisi mitään eroa jos joku olis yön aikana vaihtanu purkin sisältöä. Ottakaa jotain oikeeta lääkettä ja kertokaa sit mikä toimii ja mikä ei.

    Äänestä

  • Huhhuh kirjoitti:

    On täällä hurjaa porukkaa:) sallikaa minun nauraa jutuillenne. Ei tietenkää tribulus aiheuta sivuvaikutuksia kun ei toimi. Ei ilman nieleminekään aiheuta sivuvaikutusia? Täällä kirjoittelee porukka joka taitaa pitää pystyssä mm. suomen vihatuimman lisäravinnemyymälän eli JR Fitnes-storen ostamalla sieltä kaikkia vitun kalliita kusetus tyyliin mainostettuja ihme tuotteita. Ei mikään tollanen kaupassa myytävä paska toimi varsinkaa sillain miten niitä mainostetaan. Ainoa missä tribulus toimii on uskopuolella, kukaan sitä syövä ei ikipäivänä huomaisi mitään eroa jos joku olis yön aikana vaihtanu purkin sisältöä. Ottakaa jotain oikeeta lääkettä ja kertokaa sit mikä toimii ja mikä ei.

    Aloitin tribuluksen käytön noin viikko sitten, ja olen huomannut että suoleni on alkanut toimia aika vinhaa vauhtia, eli maha on sekaisin ja 0loni ei ole paras mahdollinen. JOhtuneeko tribuluksesta??

    Ja jos johtuu, niin voiko kapselin ottaa ruuan jälkeen vaikka purkissa toisin sanotaan??Nimittäin vatsani on muutenkin herkkä. En mielellään lopettaisi tribulus kuuria, koska haluaisin testata toimisiko minulla.

    Äänestä

  • Huhhuh kirjoitti:

    On täällä hurjaa porukkaa:) sallikaa minun nauraa jutuillenne. Ei tietenkää tribulus aiheuta sivuvaikutuksia kun ei toimi. Ei ilman nieleminekään aiheuta sivuvaikutusia? Täällä kirjoittelee porukka joka taitaa pitää pystyssä mm. suomen vihatuimman lisäravinnemyymälän eli JR Fitnes-storen ostamalla sieltä kaikkia vitun kalliita kusetus tyyliin mainostettuja ihme tuotteita. Ei mikään tollanen kaupassa myytävä paska toimi varsinkaa sillain miten niitä mainostetaan. Ainoa missä tribulus toimii on uskopuolella, kukaan sitä syövä ei ikipäivänä huomaisi mitään eroa jos joku olis yön aikana vaihtanu purkin sisältöä. Ottakaa jotain oikeeta lääkettä ja kertokaa sit mikä toimii ja mikä ei.

    "Ei tietenkää tribulus aiheuta sivuvaikutuksia kun ei toimi. "

    Miten helvetissä nämä kaksi asiaa liittyvät toisiinsa? Ala-arvoiset kommentit voisit jättää kotiisi. Mikä tahansa aine, riippumatta sen toimivuudesta jossain kontekstissa voi luonnollisesti -syötynä- aiheuuttaa sivuvaikutuksia tai muita ei toivottoja tai yllättäviä oireita.

    Järjen käyttö on myös sallittu, vaikka keskustelu olisikin järjetön.

    Äänestä

Joo ainakin minulla pelittää.Olen 52 vuotias mies.Toinen kuuri 2 vuoden sisään.n120 kapselia 2000 tonnista.Ruoka maistuu ,sexi useammin mielessä ja sarja kestävyys parantunut. Voima palautuu.pitää vain itse kokeilla annostus,koska tulee myös huonoja puolia jos ottaa liikaa,(välipäiviä annostukseen)Tulee kuumotusta ,nieluun outo vieras haju.finnejä ,hiukset rasvoittuu siitä tietää.Mutta jos on oppinut kuuntelemaan kehoa ,ei haittaa.

Äänestä

tilatkaa netistä oikeaa testoa t: 45v janne

Äänestä

Tribulusta huulessa perse keikkuu tuulessa.
Tribulusta huulessa, mun perse keikkuu tuulessa.

Tuollaista itse tehtyä laulua tavattiin laulaa teinipoikina, ei toiminut tribulus.

Äänestä

Ainakin itse törmäsin ravintolisään jossa kyseistä valmistetta markkinoitiin vain seksihalujen kasvattamiseen. ei puhuttu mitään kuntoilusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harrihöylä kirjoitti:

Onko kenellekään kokemuksia aineesta? Minkäänlaisia sivuvaikutuksia? Voiko aiheuttaa allergisia reaktioita, esim. punoitusta/näppyjä koko vartaloon? Huimausta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu