Vaatimuksista ja vieraskirjoista

Tämä selkeää!

Kumppanille asetetut vaatimukset

Minulla on S24.ssä treffi-ilmoitus jossa haen raitista, lapsetonta naista.
Miksi lapsia omaavat naiset ottavat yhteyttä tai lähettävät flirtin vaikka heidän on osattava lukea ja ymmärrettävä lukemansa, josta käy ilmi etten etsi heitä?
Kun helle sitten vastaa kieltävästi, niin alkaa kysely " Miksi, miksi..."

Suomi 24.ssä on tuhansia ja tuhansia näille naisille potentiaalisia kumppani ehdokkaita, joten jos ette täytä vaatimuksia, niin siirtykää seuraavaan profiiliin - Kiitos!

Toinen asia joka minua hieman mietityttää ja jopa huvittaa on naisten vieraskirjoihin kirjoittavien miesten mielikuvituksettomuus ja typeryys.
Olen miehenä selaillut suuren määrän naisten ilmoituksia ja nämä samat miehet kirjoittavat kymmenien, ehkä jopa satojen naisten vieraskirjoihin samoja loruja tyyliin " Olet kaunis, Sissus mikä nainen, Sut kun saisin, Milloin tavataan ..."

Eli naiset uskokaa ilmoituksissa olevia vaatimuksia ja jos ette täytä niitä, niin siirtykää seuraavaan profiiliin ja miehet lisää mielikuvitusta vieraskirjaviesteihin.

5

221

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19+4

      juu, noi vieraskirja höpötykset ärsyttää!

    • doggisoggis

      Vieraskirja on ihan turha.. yleensä sinne tulee näitä ":)", "kaunis nainen", "olet söpö" viestejä reilusti vanhemmilta miehiltä..

      • vali vali vali vali

        No ensin valitetaan, että Suomessa ei huomioida, sitten kun huomioidaan sekin on perseestä.


      • deitti..
        vali vali vali vali kirjoitti:

        No ensin valitetaan, että Suomessa ei huomioida, sitten kun huomioidaan sekin on perseestä.

        No, tavallaan sen ymmärtää jos kyllästyy copy/paste-kehuihin joissa on yhtä paljon perää kuin poliitikkojen lupauksissa.

        Mutta voihan siinä tapauksessa sulkea kommenttien mahdollisuuden vieraskirjastaan tai laittaa päälle hyväksy itse kirjoitus ennen julkaisua toiminnon.


      • deittitauko
        deitti.. kirjoitti:

        No, tavallaan sen ymmärtää jos kyllästyy copy/paste-kehuihin joissa on yhtä paljon perää kuin poliitikkojen lupauksissa.

        Mutta voihan siinä tapauksessa sulkea kommenttien mahdollisuuden vieraskirjastaan tai laittaa päälle hyväksy itse kirjoitus ennen julkaisua toiminnon.

        "Mutta voihan siinä tapauksessa sulkea kommenttien mahdollisuuden vieraskirjastaan tai laittaa päälle hyväksy itse kirjoitus ennen julkaisua toiminnon."

        Onko tuollainen nykyään mahdollista S24:ssä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      277
      17688
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5676
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      123
      2642
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2162
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1795
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1047
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      973
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      941
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      941
    Aihe