Hoito addtiktille

Hae apua itse

Nyt on ollut keskustelua , kuinka vangeille voidaan antaa hoitoa liialliseen seksin ajatteluun ja tällä tavoin voitaisiin estää paljon perheiden hajoamista ja se pahin mahdollinen seksin haki lapsen seksuaalinen hyväksikäyttö.
Oikein tuossa eilen kauhistuin kun kuulin erään pienen paikkaunnan kohdalla olevan useita isoasiä, jotka ovat käyttäneet laspsenlastaan hyväksi. toinen näistä oli julkisesti sanonut, että vankilaan tästä hän ei mene. Järkyttävää.

Jo tämä, että pienelää paikkaunnallakin julkisesti tiedetään kaksi, saatikka mitä on sitten koko sansan tilanne.
Useastiko tällainen uusioisä käyttää puolison ex-suhteen lapsia hyväksi. Tässä olisi jokaiselle äidille tehtävä, katsoa mitä tapahtuu, kun on poissa.
Tuntuu olevan järkyttävän yleistä.

Voisitko mies hakeutua hoidettavksi, silleä varmasti kokin äly itslläsikin on ja tiedät seksin tarpesi olevan kohtuuttoman ja varsinkin jos mielit lapsiin puuttua. Mene ihan itse hoidettavaksi, älä riko omaa ja toisten elämää.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

        Nimi esiin.....
        Oulu
        105
        7411
      2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        100
        5255
      3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        116
        3506
      4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
        Maailman menoa
        25
        3451
      5. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        35
        2544
      6. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        119
        1866
      7. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        96
        1511
      8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

        ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
        Maailman menoa
        345
        1485
      9. Jos oikeasti haluat vielä

        Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
        Ikävä
        131
        1356
      10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

        Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
        Maailman menoa
        55
        1318
      Aihe