Mikä asia(t) suhteessasi saavat sinut rakastumaan uudelleen?
Rakastuminen
13
115
Vastaukset
- rose18
toisen kehut, fiksuus ja suloisuus 8D
eiköhän se ole sitä että tekee asioita hänen kanssaa ja puhuu henkeeviä 8D - niinmyötäkuinvastamä
...kun huomaa, että toinen on tukena alamäessäkin.
- rose18
ei se rakkautta vie.
se vaan tuo sydän suruja.
Vaikia selittää ja sanoiks pukea. Mut jos yrittäsin, sitä joskus pysähtyy toista oikein tosissaan kattomaan ja kuulemaan, ajattelemaan. Ja havatuu tajuamaan, että wau mimmonen ihminen on mun elämään asettunut. Ehkä se on se persoona joka hurmaa aina uudelleen, pienet yhteiset jutut ja koetut asiat. Ja se et tajuaa, ettei se mikään ole ittestäänselvyys.
Siinä se ihminen jakaa just sun kanssa elämänsä ja elämäsi. Se on joku sellanen hetki, kun tajuaa olevansa onnellinen siitä ihmisestä ja sen sun elämään kuulumisesta.- vaiolikssepete?
Otitko copy-pastena siitä kun kuvailit samalla tavoin Kimmoa pari vuotta sitten? :)))))))))))))))))
vaiolikssepete? kirjoitti:
Otitko copy-pastena siitä kun kuvailit samalla tavoin Kimmoa pari vuotta sitten? :)))))))))))))))))
Ei mitään muistikuvaa mitä olen kirjottanu, en copyttanu. :-) Noh exän annetaan jo olla jookos. Olis reilua edes häntä kohtaan jatkaa elämäänsä muunakin, kun mun exänä. Hän on ihan hyvä mies ja toivon et löytää elämänsä naisen. Suhteen joka kestää. :-)
Mulla on oma suhteeni ja elämäni nykyään toisaalla ja olen onnellinen. En jaksais kaivella vanhoja.- Pete XZR
tinka_tiger kirjoitti:
Ei mitään muistikuvaa mitä olen kirjottanu, en copyttanu. :-) Noh exän annetaan jo olla jookos. Olis reilua edes häntä kohtaan jatkaa elämäänsä muunakin, kun mun exänä. Hän on ihan hyvä mies ja toivon et löytää elämänsä naisen. Suhteen joka kestää. :-)
Mulla on oma suhteeni ja elämäni nykyään toisaalla ja olen onnellinen. En jaksais kaivella vanhoja.Munkin mielestä meillä on tosi ihanaa :)
Pete XZR kirjoitti:
Munkin mielestä meillä on tosi ihanaa :)
Kiva, jos tykkäät palstailusta. Kyllä sä vissiin aika ihastunu muhun olet, kun jaksat rahnustaa lallattamassa tota samaa rallia viikosta toiseen? :-)
- lwkfnmqefqef
tinka_tiger kirjoitti:
Kiva, jos tykkäät palstailusta. Kyllä sä vissiin aika ihastunu muhun olet, kun jaksat rahnustaa lallattamassa tota samaa rallia viikosta toiseen? :-)
Multinikkinen ja monimiehinen Jazuli riittää moneen ;)
lwkfnmqefqef kirjoitti:
Multinikkinen ja monimiehinen Jazuli riittää moneen ;)
Ei oo kyllä kun tää nicci käytös. Mut tietty jos kaikki entiset lasketaan, niin onhan niitä ihan vitun monta ollu. :-D Miesnicit mukaanlukien. Ofcourse.
Pitäisi varmaan ensin lakata rakastamasta. Minusta koko uudelleen rakastumisen termi on hölmö, ellei suhde todella ole ollut katkolla välillä ja alkanut uudelleen jotenkin muuttuneena.
Tai ainakaan minulla ei ole kokemusta moisesta. Joskus tietysti tunteenpaloa on vähän enemmän kuin toisena hetkenä, mutta ei rakkaus siinä välissä mihinkään ole hävinnyt.
Onko tämä jostain naistenlehdestä opittua? Pitääkö minun nyt epäluuloisena kysyä Rouva Ratikalta, kuinka monta kertaa se on jo lakannut rakastamasta minua tämän reilun vuosikymmenen aikana? Vaan samapa tuo, kun en ole moisia tunteenmuutoksia huomannut.- frost-free
suihkun raikas seksuaalisuus, katse...
- Koulutusreissulle
Ei näitä asioita voi luetella. Se vaan on se jokin. Käypä vaikka Pattiksella, niin opit paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h583611- 413486
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062801Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv462536Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151629- 321493
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211409Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061307- 1801251