Kaljuuntuminen

Onko kaljuuntuminen turn off? Jos mies on sinut asian kanssa, olisiko se teille kuitenkin ongelma tai miinusmerkki?
17534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei, se on pelkkää plussaa jos ei vaan jätä sellaista pyhimyksen rinkiä pään ympärille eikä yritä peitellä sitä jollain sivutukalla. Reilusti aja loputkin pois, monelle sopii kalju.

Minun suosikkeja on kaljut tai sitten ponnaripäät.

Äänestä

Tuo on ainakin faktaa, että joilla on pitkä tukka ja varsinkin poninhäntä, yrittävät sillä peittää sitä omaa kaljuuntumistaan :)

Viemäri oli serran aina tukossa yhden kaverin karvoista kun sillä irtosi niin hirveästi päästä pitkiä mustia hiuksia..

Äänestä

Luultavasti silloin jos ei itseään pysty hyväksymään että pitää yrittää peittää joku oma hiustenlähtö... tuskin kyllä pystyy kenestäkään muustakaan välittämään..

Äänestä

No mä tykkään pitkähiuksisista miehistä tai ylipäänsä hiuksellisista miehistä, eikä kalju näytä yleensä kivalta. MUTTA kaljuuntumiselle ei mahda mitään, joten parempi vetää ne kaikki pois kuin yrittää peitellä kaljua tai antaa pälvikaljun loistaa keskeltä.

Äänestä

voi mitään. Eikä se ole pääasia. Ennemmin turn off on risuinen ja hikinen parta, jonka saisi pois.

Äänestä

Haloo, hiuslisäkkeitä on miehillekin. Kaljuus sopii todella harvalle ja saa ihmisen näyttämään syöpäpotilaalta. Kyllä miehelläkin kuuluu olla hiukset päässä.

Äänestä
  • Haloo,
    ja tietty myös muoviripset, muovikynnet, muovihuulet, muoviposkipäät ja tosiaan ne muovilisäkkeet muovilla kiinni omaan tukkaan.

    Äänestä

Hehheh, ei Miehet käytä hiuslisäkkeitä vaikka hiukset karkaisivat. Homot on sitten erikseen.

Äänestä

Varmaan riippuu ihan siitä miltä kokonaisuus näyttää.

Tuskin kaljuuntuminen on kellekään turn off jos se ei hirveästi näy.

Äänestä

Tuskin kalju kenenkään viehätysvoimaa vähentää. Miettikääpä vaikka prinssi Williamia. Oletteko kuulleet sellaista huhua, että kaljuuntuminen johtuu reilusta testosteorinista? Mielestäni on pikkumaista rutista jonkun kaljusta, koska siihen harvemmin henkilö pystyy itse vaikuttamaan...

Äänestä
  • Miksi ei vähentäisi sellaisten silmissä, jotka pitävät hiuksista? Itse olen mies ja tuskin olen kaljuuntumassa, mutta jos kaljuuntuisin niin paljon pystyisi korjaamaan vetämällä loputkin hiukset pois ja kasvattamalla jotain siistittyä partaa. Nimittäin jos on pää paljas, parralla pystyy välttelemään tätä "syöpäpotilas" lookkia. Tosin jos ei kasva partakaan niin ollaan aika pahassa jamassa. Onneksi jotkut näyttävät miellyttäviltä ilman hiuksia ja partaa.

    Äänestä

Tänäkesänä katseeni on yllättäin kääntynyt täyskaljuihin miehiin, miksi en tiedä

Äänestä

Olen katsonut, että on parempi olla kaljuna kuin uimalakki päässä. Jostain syystä naiset tulevat juttelemaan ja tekevät jopa isku yrityksiä eli kalju ei välttämättä ole turnoff.

Äänestä

Joo ei sytytä kalju yhtään. Moni muu nainen pitää kaljua seksikkäänä, sen parempi, heille kaljut ja mulle tukalliset.

Äänestä

Riippuu ihan siitä minkälainen päänmuoto on ja kasvonpiirteet. Pyöreällä naamalla kalju on varmaan ruma.

Äänestä

Kyllä Veeti Kallio -tyyli aina sytyttää. Kalju on sexy.

Äänestä

kalju voi olla tosi sexy mutta myös aivan kamala. riippuu täysin kokonaisvaikutelmasta.

turn-on: hoidettu kalju, timmi kroppa, hyvä ryhti, rento ja itsevarma olemus.

turn-off: kaljun peittely, epävarma olemus, villaslipoveri ja läskipohjakengät, kännissä rehvakkaat jutut joilla peitellään epävarmuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hiukset lähtee kirjoitti:

Onko kaljuuntuminen turn off? Jos mies on sinut asian kanssa, olisiko se teille kuitenkin ongelma tai miinusmerkki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu