Lasketaankohan pakkoruotsin vastustaminen VIHARIKOKSEKSI?

-ahaa-

Eri palstoilla kirjoittelee erilaisia joutilaita, varsinkin ruotsinkielisiä viharikoksista jotka joidenkin mielestä ovat lisääntyneet ja raaistuneet. Mutta jos oikein ajattelee ja ottaa järjen niin sanottuun kauniiseen käteen niin eihän esim. pakkoruotsin vastustaminen ole mikään viharikos vaan täysin demokraattinen oikeus. Demokratiaan kuuluu avoin tiedonvälitys ja keskustelu asioista jotka suuri osa kansasta kokee epädemokraattiseksi ja epäoikeudenmukaiseksi.

4

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huusianna

      Hurriviha kuuluu suomalaiseen identiteettiin enemmän kuin ruotsalaisuus tai pakkoruotsi. Olen ylpeä että suomalaiset eivät sittenkään ole lammaslauma ja ymmärtävät vihata alistajiaan ja vähättelijöitään. Näköjään ainoastaan hurrivihan voimalla saadaan suomen häiriintynyt kielipolitiikka oikaistua.

      Hurrivihaa ei saa poistaa pakkokeinoin, se on aiheellisesti aiheutettu ja sillä on aiheelliset taustat. Suomalaiset saavat vihata sortajiaan ja mitä ikinä haluavat, eikä siihen ole valtiovallalla mitään asiaa. Yritykset muuttaa kansan mielipidettä on eettisesti väärin. Svenska.nu, Folktinget ja muut propaganda projektit pitää kieltää laittomina ja asiattomina eikä valtion pidä antaa niihin rahaa.

      Ei ole mikään asennevamma jos vihaa alistajiaan. On asennevamma ihailla alistajiaan ja hyväksyä oman identiteetin vähättely. Passiivinen suhtautuminen oman identiteetin puolustamiseen on myös asennevamma. Paavo Lipponen, Kimmo Sasi, Jan Vapaavuori,Heidi Hautala, Halonen ja useat muut pakkoruotsittajapoliitikot ovat myyneet suomalaisuuden ruotsalaisuuden alttarille omien asennevammojensa takia.

      Suomalaiset eivät ole koskaan olleet kaksikielisiä eikä sitä voida pakottamalla tunkea heidän identiteettiinsä.

      • engt usef damien kum

        Nooh jos se lohduttaa on sveduillakin oma hierarkiansa. Yläpäässä ovat kierot ovelat tyypit kuten Ankdam jotka sanovat esimerkiksi jollekin ruotsinkieliselle bussikuskille että joo ole sinä tuota naaapurin Jormaa parempi. Syy on aivan selvä.

        Minä en taas ole Ankdamin enkä kenenkään muunkaan pelinappula. Ajattelin itsenäisesti. Miksi minun maksamistanit verorahoista pitäisi mennä jonku Jomalasta kotoisin olevan ääliön taskuun iso summa kun tämä sama ääliö pitää itseään minua parempana vaikka minä maksoin juuri tämän kiittämättömän paskiaisen maataloustuesta ISON SUMMAN!


    • Niin!

      Pääväestön luonnollisten kielioikeuksien puolustaminen ei voi olla mikään viharikos mitään tahoa vastaan.

      Eri asia on se, että svekoklikki yrittää tehdä siitä viharikoksen.

    • ..o..

      Jo kielivapauden kannattaminen on ruotsittajien mielestä rasistinen viharikos ruotsinkielen hävittämiseksi suomesta ja potenttiaalinen yritys suomenruotsalaisten kansanmurhaan, keskustelut kuitataan rasisti tai natsi syytöksellä kun suomihurreilla ei ole mitään asiallista syytä pitää yllä nykyista kielipolitiikkaa.

      Suomessa alkaa olla jo monia surujen määräluokkaa olevia vähemmistöjä, annammeko näille samat privileegiot kuin suruille heti kun he niitä ymmärtävät vaatia vai lopetammeko järjettömän kielipolitiikan ylläpitämisen.
      Jos ruotsilla ei ole varaa ylläpitää kaksikielisyyttä niin onko suomella varaa pitää ylläpitää 3 - ? kielisyyttä, taitaa pakkoruotsittajilla loppua mukasuvaitsevaisuuskin tässä tilanteessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      82
      1363
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      913
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe