Pienet rakenteellisesti epämuodostuneet rinnat, joissa lisäksi ei ole rasvakudosta, ylipullistunut nännipiha, mutta vetäytynyt nänni. Ongelmarinnat, leikkauksen tarpeessa, näillä ei tulla imettämään koskaan. Näihin ei vaikuta laihtuminen eikä lihominen, eivätkä ne kasva enää. Tarvitsevat korjausleikkausta ei kosmeettisesta, vaan rakenteellisesta syystä, joten rinnat mieltää vammaisiksi, toisaalta leikatut rinnatkin on pettymys monelle. Lisäksi niiden lähistöllä kasvaa joitakin häiritseviä ihokarvoja, jotka joutuu nyppimään. Järkytys monelle naisellekin uimahallissa. Rintavammaisena naisena on vaikea elää, ei näytä voi näyttää kuin kirurgille. Toisaalta leikkauseen ei saa Kela-korvausta, joten leikkaus jää.
Luultavasti tuon kirjoittamisestta saa vielä pinnallisen leiman, mutta rinnat on osa naisen identiteettiä ja naiseutta. Rinnat estää osaltaan luomasta suhdetta mieheen. Niitä ei voi näyttää ja toisaalta ei niitä halua kukaan nähdäkään.
ongelmarinnat
7
293
Vastaukset
- lurppatissi
Okei, et ole tissimiesten ihannenainen. Mutta voit olla hyvin kaikkien muiden ihanne!
Itsellä taas tissien kohdalla pelkät nahat ja ryppyiset nännit. Silti mulla on aina ollut miehiä, ei se niistä tisseistä kiinni jää. Ehkä käyn joskus ottamassa silarit, mutten miesten vaan omaksi mielekseni. Kun tiedän että osalle miehistä ne olisivat fine, osan mielestä taas silikonit on totaali turn off, pahempi kuin mitkään aidot. Eli koskaan et voi kaikkia miellyttää.
Mieti, mitä hyvää sinussa on. Kauniit kasvot, hiukset, muuta? Esim. mulla on aikasta herkku peppu, vaikka itse sanonkin. Keskity niihin hyviin asioihin itsessäsi. - hupsista.
Kuulostaa siltä, että sulla mahdollisesti on tubulaariset rinnat ja niiden korjausleikkaukseen kyllä saa Kelalta korvauksen. Lääkärille mars selvittämään asiaa!
- Vamitus
Jaa.. eiköhä pahin vamma löydy sulta päästä.. ;) Se on ongelma takuulla.
Jos meinaan oikeasti on niissä rinnoissas sellasta arkielämää vaikeuttavaa vikaa, ni mars omalääkärille ja sitä kautta leikkausjonoon! KELA kyllä korvaa.
Se, ettet varmaan ihan helpolla saa "unelmien tissimiestä", ei ole pätevä syy leikkaukseen. Ja pistä toppaukset, jos haluat kuolaavia katseita :D
Helpommalla pääset, ku päätät kelvata tolleen ja trimmaat kropan muuten kuosiin! Näinä päivinä normipainonen ja TIMMI nainen on aika herkku.. katoava sellainen. Löytyy miehiä takuulla.. joita ei ne rinnat ni hetkauta, jos paketti on rakas muuten! Mielummin vaikka pienet kärpäslätkät ja muuten nami sisältä ja ulkoa..
PS. Moni ruokkii vauvansa korvikkeilla, jos ei imetys onnistu ;) - niin juuri
pikemmin olet aivovammainen. Voi kun saisi aivojen korjaus leikkauksia jotta sinäkin sisäistäisit ettei se ole ulkonäöstä koskaan kiinni, etenkään tisseistä jotka on puseron alla. Kaiken muotoista ja kokoista on nähty. Eipä sillä kikkelilläkään ole sen koommin väliä vaan kantajansa pääkopassa ja seksitaidoilla.
- aliarvioit asiaa
googlaa tubulaariset rinnat ja lues muutama ketju, mitä on elää niiden kanssa.
Jos voisit hypätä toisen rintaliiveihin ja uida vähän aikaa niissä, voisi ajatus avartua. Rakenteellinen kehityshäiriö ja sen kanssa eläminen on muuta kuin lapsellista mä haluan isommat tissit-vinkumista. Ehkä sinun mielestäsi ei ole kiinni ulkonäöstä. Naisen kannalta estää tosi monella naiseuden kokemuksen, aiheuttaa häpeää, turhaa tai ei. Lisäksi vaikka sinä ajattelisit yli-idealistisesti elämästä ja ulkonäön merkityksettömyydestä, itseensä tyytyväisyys on yksi suurimmista tekijöistä, jotka muodostaa itsetuntoa. Jos siinä on aina vikaa, koko sun suhde-elämä lähtee aina siitä lähtökohdasta käsin, että sä tuotat toiselle pettymyksen. Suhteeseen ei sellasilla tisseillä mennä, ei johdu rinnoista, vaan siitä, mitä se tekee naisen minäkokemukselle naisena olemisen kanssa.
Sama, kuin yrittäisit kävelevänä kertoa jalattomalle, että eihän niillä jaloilla mitään tee.
- mies40+
Onko rintasi suunnilleen tällaiset kuin henkilöllä, jonka kuvia löydät kuvahaulla "jada Love"? Hän on tosin pornotähti, mutta siis ne rinnat?
- ööööööhh.
Tubulaariset rinnat? Kuvia? Millaiset kriteerit ko. rinnoilla on jotta niistä voi sanoa niin?
Onko ns. ketunnenätissit myös tubulaariset?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27517546Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245645- 1212631
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172135Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361788Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111040- 59970
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45933Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32931