: (

kyyneleet silmissä

En jaksa enää yrittää jatkaa avioliittoa. 2 pientä lasta. Neljä vuotta olen ollut pitkälti kotona lasten kanssa ja hoitanut tietysti kaikki siivoukset sun muut... Nyt haluaisin käydä perheeni kanssa jossakin kun lapset osaavat nauttia jo monesta asiasta (puuhamaata, power parkkia, korkeasaari... ) ja itsea jatkuva kotona olo ahdistaa.

Mies vain ei "jaksa". -Vitut välittää siitä, että minä haluan päästä pois kotoa ja tehdä perheenä kaikkia pientä kivaa.

Asiasta puhuttu jo pitkään, mutta aina ei, ei, ei, ei. -Nyt sitten mies saa levätä kunnolla. Olen hommanut vuokra-asunnon.

Olo kamala, itselleni en ole paljon pyytänyt. Joskus halausta, suudelmaa, tunnin päikkäreitä.... Meillä ei ole lapsenvahtimahdollisuutta usein eli juuri koskaan emme kahdestaan ole päässeet minnekkään. Mies on saanut aina vapaasti lähteä viettämään vapaata mies porukalla jonnekkin. -Niihin on kyllä energiaa mennä, mutta ei minun ja lasten kanssa.

Myös minä saisin lähteä tyttöporukalla jonnekkin -mutta haluaisin tehdä pikkulomia perheeni kanssa. Elää välillä perheen kanssa muutakin kuin sitä arkea. Kaikkea ei saa mitä haluaa. : (

1

119

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksin suhteessa

      Otan osaa,toivottavasti tilanteenne selviää. Voi olla miehelle ihan hyvä herätys tuo että olet hommannut vuokra-asunnon itsellesi ja lapsille.

      Jos ei sekään saa miestä tajuamaan tilannetta niin..kissa vain pöydälle kokonaisuudessaan. Minä lähdin lapsen kanssa kun miestä ei enää kiinnostanut perhe-elämä.. Pärjään nyt paremmin lapsen kanssa kaksin eikä tarvitse palvella ja stressata toista "lasta".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      269
      17423
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5602
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      118
      2622
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2122
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1786
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1028
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      966
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      924
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      920
    Aihe