En tiedä onko oikea alue mutta asiaan, eli kaiuttimet pitäisi saada tietokoneeseen. Musiikkia kuuntelen siis tietokoneelta ja musiikin kuuntelu onkin pääasiallinen syy kajareihin. Kaiuttimia käyttäisin myös pelaamiseen. Äänikortti on integroitu emolevyyn mutta se on kuitenkin vain puoli vuotta vanha. (en löytänyt mallia)
Muutama kysymys eli kannattaako ostaa useampi osainen kajarisydeemi vai perus kaksi kaiutinboxia? Saako 200-250eurolla kohtuu hyvää äänenlaatua? En kuitenkaan hifisti ole ja heviä olisi mukava kuunnella kelpo äänellä. Voiko perus stereot liittää tietokoneeseen että siinä olisi myös cd ja kasettipaikat ja että näillä ''stereoilla'' olisi mahdollista kuunnella myös ilman että tietokone on päällä? Tämä ei ole kuitenkaan tarpeellista mutta olisi kiva tietää. Kiitos jos joku jaksaisi vastailla ja auttaa tietämätöntä :)
tietokoneen kaiuttimet 200-250e
xerox123
2
179
Vastaukset
- ...
"Voiko perus stereot liittää tietokoneeseen että siinä olisi myös cd ja kasettipaikat ja että näillä ''stereoilla'' olisi mahdollista kuunnella myös ilman että tietokone on päällä?"
Voi, helpoiten tämä onnistuu jos tietokoneesta löytyy aux out - lähtöliitäntä ja stereoista vastaavasti aux in -tuloliitäntä. Riippuu siis vähän vehkeistä. - jusiccipäää
otttasin käytetyn vahvistimen.yamah,pioneer,onkyo,sony,,,,OR,,,kajareitaä,tannoy,chorus,siinä200e pintaan pari ja ovat hyviä hintasekseen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse93782SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2113699Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1303382Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222237Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251788- 341555
- 321481
- 921423
- 151343