Tänään tapahtuu jotain pahaa Norjassa

Ei ole kaikki vielä tiedossa tästä tragediasta. Kaverilla jo vielä joku ässä hihassa kun haluaa niin tulla esiin kertomaan asioita.

Mitä mahtaakaan tapahtua kun julkisuus on taattu? Onko surmaajalla sittenkin kavereita jotka tekee huomanna todellisen jytkyn ?
391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Uskallan epäillä, ettei pääse puhumaan "suoraan kuulijalle" missään vaiheessa oikeudenkäyntiään.

Suljetut ovet

Äänestä

Juuse toinen tappaja laittaa nyt sit tuulemaan ja kunnolla, aivan varmasti jotain tapahtumaan.

Äänestä

Mahtaako olla lähetellyt kirjepommeja Unabomberin tapaan. Maanantaina kusti polkee ja posti kulkee taas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


17+17 kirjoitti:

Ei ole kaikki vielä tiedossa tästä tragediasta. Kaverilla jo vielä joku ässä hihassa kun haluaa niin tulla esiin kertomaan asioita.

Mitä mahtaakaan tapahtua kun julkisuus on taattu? Onko surmaajalla sittenkin kavereita jotka tekee huomanna todellisen jytkyn ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu