Hitler-Jugend vai Norjan sos.dem.leirin opetukset...
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011072714119845_ul.shtml
Leirejä on maailmassa valtavasti. Miksiköhän ihmisten ei anneta itse päättää poliittisista kannoistaan? Aivopesu aloitetaan jo lapsista.
USA:ssa verrattu demarileiriä natsileireihin
14
66
Vastaukset
- Reservissä
Amerikassa on omat leirit - RESERVAATIT.
- .
Miten 11-vuotias voi itse kokea "poliittisen herätyksen" niinkin nuoria siellä on kuulemma ollut.
Poliittista aivopesua sanon minä.- fffffssa
Aivopesuahan se on eikä se miksikään muutu vaikka millä nimillä sitä kutsuisi. Tuon ikäisenä ihminen on vaikutuksille hyvin altis eikä kykene itse ymmärtämään todellisia vaikuttimia.
- .
fffffssa kirjoitti:
Aivopesuahan se on eikä se miksikään muutu vaikka millä nimillä sitä kutsuisi. Tuon ikäisenä ihminen on vaikutuksille hyvin altis eikä kykene itse ymmärtämään todellisia vaikuttimia.
11-vuotias ei ajattele politiikkaa. Jonkun täytyy ajatella se hänen puolestaan ja oksentaa pureskelmansa lapsen suuhun.
Kuin linnunpoikasia syöttäisi. - Varaa Ajatella
fffffssa kirjoitti:
Aivopesuahan se on eikä se miksikään muutu vaikka millä nimillä sitä kutsuisi. Tuon ikäisenä ihminen on vaikutuksille hyvin altis eikä kykene itse ymmärtämään todellisia vaikuttimia.
Uskontojen käyttämä idea pohjaa tähän: http://fi.wikipedia.org/wiki/Indoktrinaatio
- Sivuseikka?
Leireillä niin väliä, mm. WWII-ssä pankkiiri-teollisuuskartelli rahoitti natsit työkalukseen jotta voivat ryöstää kansallisvaltiot. EU on tälle ryöstölle jatkoa, jos et ole huomannut?
www.eu-facts.org - X
Oli aika, jolloin Saksassa vallasta taistelivat kolme ryhmittymää, kaikki samoin keinoin.
Ensin voittivat natsit, sitten vallan saavuttivat Itä-Saksassa kommunistit ja Länsi-Saksassa sosialidemokraatit.
Kaikki kävivät 1920-luvulla keskenään katutaisteluita, marssivat liehuvin lipuin toisiaan vastaan ja järjestivät aivopesuleirejä nuorisolle. - hassu-1
Oikeastaan nämä vasemmiston leirit ovat eräänlaista lapsityövoimaan verrattavissa olevaa hyväksikäyttöä. Pikkupioneerit vaikka esimerkkinä.
Uskaltaako lapsi olla noinkin suuressa joukossa eri mieltä, tuskin, koska hänelle ei ole edes ehtinyt muodostua käsitystä mitä eri käsitteillä tarkoitetaan.
Olen ymmärtänyt että heille paasattiin Israelin ja Juutalaisten pahuudesta ja sympatiseerattiin täpöllä paleja, Hamasia yms.. terrorijärjestöjä.
Jos tämä ei ole hyväksikäyttöä, niin mikä sitten.
Tietysti kaikki tällainen sopii demareille ja vaikkapa komuille, koska ketäpä sen helpompi on kusettaa kun kasvuiässä olevaa lasta.
Vihreät ponnistelevat samaan päämäärään eläinsuojeluaatteen kautta, eikä eläinten varjolla olekaan vaikeaa saada lapsia manipuloitua sellaisiksi kun haluaa. Eivät he oikeasti eläimistä mitään välitä, mutta välineenä kelpaavat mainiosti.
Sanotaan politiikan olevan likaista, mutta nämä äärivasemmistolaiset paskovat omien lapsiensä päälle hymyillen. Antaisitko sinä tämänkaltaisten olentojen vapaaehtoisesti hoitaa puolestasi maan asioita? - eläköön aivopesu
Sosialismissä kasvatusvastuu on yhteiskunnalla. Kotihoito on ollut demareille aina kirosana. Kotona lapsiaan hoitavat vanhemmat joutuivat takavuosina suoranaisen vainon kohteeksi.
Yhteiskunta pitää huolen siitä, että kasvatettavista tulee hyviä yhteiskunnan palvelijoita. Aivopesu aloitetaan jo päiväkodisssa jossa lapset ovat mieluummin hoidossa yhtäjaksoisesti koko viikon, jotta vanhemmat voivat palvella yhteiskuntaa tekemällä sosialismin innolla pitkää päivää pienellä palkalla.
Ja pitäähän vanhemmille varata aikaa ryyppäämiseen (subjektiivisen oikeus päivähoitoon) jolloin lapset jäisivät tietenkin vaille hoitoa.
Eläköön sosialistinen kasvatus. - musstanaamio
Hyviä leirejä.
Niissä nuoret saavat ihanteita ja voivat tutustua uudenlaiseen kulttuuriin jo ennalta, elämmehän pian kaikki sen piirissä.
Samalla kakarat ovat pois jaloista, joten aikuiset voivat keskittyä tarkkailemaan vihakirjoituksia. - lÄNN3NL0K4R1
Hei haloo idarit se on GLEN BECK, mies jolla on natsi tourette. Hänen pakastaa ei löydy muita kuin natsikortteja.
Opetelkaa vittu se amerikkanne ennen kuin tulette esiintymään SPEDET. - ERKKIIIII
Meillä on ulkoministerinä Tuomioja, joka on tunnettu Suomen ulkomaansuhteiden pilaamisesta Amerikkaan. Nyt olisi hyvä väli tokaista jotain osuvaa...
- fffss
Pesäeron tekeminen ameriikkaan olikin tuomiojan ainoa hyvä teko
- Pionererileirit
ovat aina olleet pahimmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28117958Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245730- 1332662
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172197Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3371805Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111063- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33961Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45958