Olen lukenut täällä kaikenlaisia kirjoituksia!
Olen tullut siihen tulokseen, että Suomalaiset miehet on ihan tyhmiä, alkoholisteja,ruikuttajia, eivät osaa arvostaa naista, täällä haukutaan yh-äitejä aika rankalla kädellä vaikka äiti ne lapset hoitaa!! Suomalaiset naiset hoitavat vielä kodinkin ja käy töissä. Emme osaa vaatia miehiltä oikein mitään.
Kuten ulkolaiset siskot vaativat kaikenlaista, miehellä pitää olla hyvä ammatti, tarjota naiselle jotakin turvaa rahallisesti YMS..
Minun mielestäni hyvät SISKOT.. käännämme selät Suomalaisille miehille ja käännämme katseet ulkomaalaisiin miehiin. Vaikka kohteliaisiin Eestiläisiin tai ihan mihin tahansa, mutta ei Suomalaisiin.
Niinhän Suomalaiset miehetkin täällä kehuvat kokoajan ulkomaalaisilla naisilla!!
Nyt lopetetaan se valittaminen ja alamme vaatia, nostamme katseet ylös, alamme arvostamaan itseämme, pukeudumme kauniisti, omaamme hyvät käytöstavat, meidät on hyvin kasvatettu, alamme hy´myilemään, luomme rakkautta jo sillä ympärillemme.
Näin minä aion tehdä, tai olenkin jo tehnyt vuosia.
Hyvää kesää kaikille!!! :))
Huomio Suomi naiset/tytöt !!!!
3
122
Vastaukset
- 34+76
Oot erehtyny, ei täällä ole tarkoitus tehdä mitään inventaaria eikä muutenkaan yleistää asioita.
Keskustelu palsta vain, koko elämä ei ole tässä.
Jokainen ihminen ja suhde on ihan omanlaisensa, joskus ymmärrät ehkä.- Löysin Eesti mees.
En todellakaan ole erehtynyt!
Meneppä lukemaan noita viestejä ja viesteketjuja, niin aika kamalaa luettavaa.
Kyllä siellä Suomalaisia naisia haukutaan vaikka miksi!
EN TODELLAKAAN OLE EREHTYNYT.
- että semmosta
ulkolaiset miehet somput ja wirolaiset onkin ihan jees ei ne anna naisilleen mitään arvova...
niiden paikka on kotona ja jos ei kelpaa kannatta karata.
typerät haahuilija akat suomesta..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26917423Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245602- 1182622
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172122Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361786Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111028- 59966
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32924Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45920