Velderado on paras

Velderado on suomen ja koko maailman paras bändi.
http://www.velderado.com
81358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tiiän että musiikista mausta ei ovi väitellä.
mutta joka tapauksessa coldplay on paras

Äänestä
  • Velderado? Tai Coldplay? Ikinä kuullutkaan. Kai ne ovat sitten joitain pikku orkestereita, joista joku voi kovastikin pitää. Hieno juttu. Onnea valitsemallanne uralla!

    Äänestä

  • Kylmäsoitto kirjoitti:

    Velderado? Tai Coldplay? Ikinä kuullutkaan. Kai ne ovat sitten joitain pikku orkestereita, joista joku voi kovastikin pitää. Hieno juttu. Onnea valitsemallanne uralla!

    HAHAHAHA

    Äänestä

  • Kylmäsoitto kirjoitti:

    Velderado? Tai Coldplay? Ikinä kuullutkaan. Kai ne ovat sitten joitain pikku orkestereita, joista joku voi kovastikin pitää. Hieno juttu. Onnea valitsemallanne uralla!

    coldplay:tä`??? siis mä sain tietää ton velderadon täält... mut mitäs kanavia sä kuuntelet jos joku ei coldplay:tä tiiä niin missäköhän lie syntyny kiinassa??? ;P

    Äänestä

  • hanZu kirjoitti:

    coldplay:tä`??? siis mä sain tietää ton velderadon täält... mut mitäs kanavia sä kuuntelet jos joku ei coldplay:tä tiiä niin missäköhän lie syntyny kiinassa??? ;P

    "Kanavia"..? Kuule, kun erään kerran tajusin että kanavilta tulevasta biisimössöstä ehkä joka kahdessadas oli semmoinen, josta tykkäsin, päätin lopettaa kanavien kuuntelun ja siirtyä kuuntelemaan levyjä aina silloin kun kuunteluttaa. Kanavilta soitetaan taukoamatta vain sitä, mistä milloinkin pitää kaikkien tykätä. Hyvää musaa on tehty sentään niin paljon enemmän kuin mitä kanavilta (ehkä joskus harvoin) kuulee.

    Äänestä

Velderado on sairaan ihmisen tapa yrittää pysyä todellisuudessa kiinni. Terveisiä sinne kellokoskelle Mr. Eric!

Äänestä
  • ERIC MOONWALK - MINÄ - ANNAN SINULLE TÄYSIN TERVEEN TERVEET PAPERIT. OLE HYVÄ. KIITOS!! KUUNTELENKIN MIELELLÄNI VELDERADOA. SE PITÄÄ MINUT TÄYSIJÄRKISENÄ. KUUNTELE SINÄKIN.

    Äänestä

  • ERIC MOONWALK kirjoitti:

    ERIC MOONWALK - MINÄ - ANNAN SINULLE TÄYSIN TERVEEN TERVEET PAPERIT. OLE HYVÄ. KIITOS!! KUUNTELENKIN MIELELLÄNI VELDERADOA. SE PITÄÄ MINUT TÄYSIJÄRKISENÄ. KUUNTELE SINÄKIN.

    Minä määrään sinut tuomittavaksi oikeuden eteen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eric moonwalk kirjoitti:

Velderado on suomen ja koko maailman paras bändi.
http://www.velderado.com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu