kun ihmiset näkevät tämän J.Perkinsin suomennetun videon.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=733
Meidän on taisteltava ja pidettävä puolemme itse. Poliitikot eivät sitä. He ovat myyneet itsensä pääoman suuripalkkaisiksi palkkasotureiksi.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=733
Meidän on taisteltava ja pidettävä puolemme itse. Poliitikot eivät sitä. He ovat myyneet itsensä pääoman suuripalkkaisiksi palkkasotureiksi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Perkins tietää mistä puhuu. Hän on kuin kommunismin omasta tahdostaan sen pahuuden takia hylännyt mutta sen julmuudet nähnyt korkea byrokraatti jonka vastuu ihmiskunnan edessä on herännyt.
Hän johdattaa meitä ulos siitä rautahäkistä, jonne riistokapitalismi ja korpokratia meitä yrittää sulkea.
Toivotaan, että muutkin kuin soinilaiset heräävät ja kohtaavat sen pirun joka kulissien takan häärää.
Äänestäisin mielihyvin vaikka SDP:tä tai Keskustaa tai jopa Kokoomusta, jos ne tajuaisivat EU:n tuhon. Mutta mitkään näistä puolueista eivät tätä tajua, joten olen pakotettu äänestämään PS:ää suomen etujen takia. Luojan kiitos on mahdollisuus vaikuttaa näihin asioihin äänestämällä, mutta suomen kannalta olisi parempi, että muissakin puolueissa nyt viimeistään silmät avautuisivat.
Soinin ja PS:n pitäisi nyt alkaa voimakas Suomen etujen puolustus eduskunnassa ja kerta kaikkiaan todistaa aukottomasti kaikille EU:n ja Euron valtavat riskit suomelle. Jonkun pitäisi oikeasti kysyä, että mistä esim. nämä takuu miljardit mitä on luvattu nyt tietyille kriisimaille otetaan, jos todellinen kriisi tulee ja lainaraha kallistuu (suomi ei välttämättä saa markkinoilta lainaa kriisitilanteessa niin paljoa edes kalliilla korolla).
Kauppalehden keskustelupalstalla on saatu 52,4 mrd vastuut suomelle, jos ongelma maita alkaa vetäytyä takuista. Nythän Italia on jo ilmoittanut aikeistaan vetäytyä!!!
http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=190901&tstart=0&start=0
Uhka on todellinen ja kriisi on tulossa, nyt pitää pelastaa suomi.
juu ja Putin odottaa heti imatran takana että persut pelastavat suomen eu:lta
Heh! Kyllä valkeni kaikki. Saddamikin piti saada hengiltä vain kun ei suostunut niiden pirujen vaatimuksiin.