"Lievemmästäkin vihapuheesta tulisi harkita oikeudellisia seuraamuksia, sanoo vähemmistövaltuutettu Eva Biaudet."
Jos B:n peräänkuuluttama lain muutos toteutuisi, koskisiko se myös naisiin tai miehiin suunnattuja vihaviestejä, myös korulauseisiin kätkettyjä?
Jos B:n peräänkuuluttama lain muutos toteutuisi, koskisiko se myös naisiin tai miehiin suunnattuja vihaviestejä, myös korulauseisiin kätkettyjä?
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://www.tulva.fi/index.php?k=15862
" Miehet eivät ole parannettavissa, vaan heidät tulee tuhota."
"ekassa satsissa varmaan menis nää henrylaasaset, miesasiamiehet, tasavallanpresidentit, suuryhtiöiden isot kihot, armeija ja Kiasman johtokunta."
Kuka viitsisi linkata nämä Biaudetille ja Supolle?
Mutta jos vaihdettaisiin Tulvan sivulla olevaan kirjoitukseen sanan "mies" tilalle "somali", "homo" tai "nainen" niin johan olisi vihapuhetta:
"HOMO ON BIOLOGINEN ONNETTOMUUS, kävelevä surkastuma, emotionaalisesti rampa, täysin kykenemätön empatiaan. Kaikki mihin homo koskee, muuttuu paskaksi. Homot eivät ole parannettavissa, vaan heidät tulee tuhota."
Tarkkailtuani Biaudetin ulostuloja olen päätynyt siihen, että pääsääntöisesti kaikki Biaudetin kannasta eroavat mielipiteet ovat hänen mielestään vihapuheita. Kaikkein inhottavimpia ovat sellaiset vihapuheet, joiden sisältö on todistettavasti totta, mutta B ei tykkää sen sanomisesta. Rouva B:ssä meillä on sensuurin paluun vankka esitaistelija, maailma kun on silloin niin paljon helpompi johtaa ja äänessä ovat enää vain oikeet immeiset.
B on sillä tavalla suvaitsevainen, ettei hän suvaitse muita mielipiteitä, edes lieviä. Tältä näyttää, ja kerron heti perään, että olen feministi. Feministinä en kerta kaikkiaan voi hyväksyä islamistisen kulttuuris-uskonnollisen maailman harjoittamaa järjestelmällistä naisten alistamista. Puhun jatkossakin niitä ilmiöitä vastaan, jotka meidän rikoslakimme kieltää. Sorry vaan B.