Tuijottelusta kadulla

Kaikkki miehet ei vain tajua ettei joka naista kiinnosta tulla kytätyksi joka ikinen hetki.

Kun on toi itsetuntokin hieman vaihteleva/arka.

Kuinka moni mies sitten kaipais koko ajan vastaavaa??
27718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Tuo on justiin että kun joku nainen TUIJOTTAA ENSIN, silloin siihen pitää kiinnittää huomio, että mitä meinaa...

Äänestä
  • Vaikka ei kiinnostaisikaan koko nainen niin TUIJOTTELEVAT KADULLA.

    Äänestä

Pukeudu niqabiin niin ei tuijoteta.

Äänestä

En ikinä vilkaisekaan kadulla naisiin, koska en halua mitään toljottajan/ahdistelijan leimaa itselleni. Toisekseen, naiset on niin tympeän ja kiukkuisen näköisiä yleensä, ettei sitä naamaa senkään takia viitsi katsoa.

Hyvä näin, sillä flirttailukin v-tuttaa, jos siinä ei ole mitään muuta kuin hauskanpito tavoitteena.

Äänestä

Mun mielestä tuijottelussa ei ole mitään vikaa, kunhan se ei ole semmosta kyttäämistä. Enemmän minua ärsyttää se, että 30 vuotta vanhemmat miehet katselee sillä tavalla tällästä 18-vuotiasta tai nuorempia. Kaikista ärsyttävintä on, jos ihan minkä ikänen tahansa alkaa viheltelemään kun kävelee ohi.

Äänestä
  • Minusta on vaan niin kivaa katsoa naiskauneutta ihan missä vaan.
    Jos se on tuijottelua ,so what.

    Äänestä

  • no miks jaatte 30v vanhemmille. mistä teistä erottaa kuka haluaa kuka ei. pukeutukaa siihen malliin ettette "kauppaa" tee

    Äänestä

  • Kerran joku teinipimu tuli bussiin niin pieni minihame päällä, että näkyi pakarat. Ei sitä voinut olla tuijottamatta!

    Äänestä

  • m30+ kirjoitti:

    Kerran joku teinipimu tuli bussiin niin pieni minihame päällä, että näkyi pakarat. Ei sitä voinut olla tuijottamatta!

    Jos nainen/tyttö ei ymmärrä että pienessä minihameessa tulee tuijotetuksi, niin silloin puhutaan tyhmästä ihmisestä

    Äänestä

Nyt kyllä pitää sun katsoa peiliin ja ruveta sitä omaa itsetuntoa parantamaan, että pääset yli siitä fiiliksestä jonka sinä itse luot itsellesi jonkun katsellessa sinua kadulla. Ei siitä huomiosta tarvitse yrittää nauttia, mutta jos jonkun huomio saa sinut ahdistuneeksi niin kyllä se ongelma löytyy sun pääsi sisältä ei toisesta. Vaan sinä itse pystyt kontroloimaan koska sinä ahdistut ja koska et, vaikka se toinen alkuun saattaisi sen reagointiketjun sinussa itsessäsi.

Mutta se mitä ihmiset voisivat alkaa tehdä on katsoa toisia suoraan silmiin ja lopettaa sen pälyilyn, sillä mikään ei luo toisesta epävarmaa kuvaa kun pään kääntäminen pois välitömästi kun "jää kiinni" katsomisesta.

Äänestä

Jos ei halua miesten tuijottavan kadulla, ei kannata käyttää push-uppeja avokauluksisen paidan kanssa. Eikä minihametta tai trikoita, joissa vako näkyy. Ei miehet käskien lakkaa tuijottamasta vaan hillitymmin pukeutumalla.

Äänestä
  • Sitä varten tää onkin Naisten Logiikan alla, kun ensin pukeudutaan syväaukkoiseen tiukkaan puseroon ja minihameeseen ja ihmetellään miksi äijät kuolaa. jep jep

    Äänestä

  • Tapio tuijottaja kirjoitti:

    Sitä varten tää onkin Naisten Logiikan alla, kun ensin pukeudutaan syväaukkoiseen tiukkaan puseroon ja minihameeseen ja ihmetellään miksi äijät kuolaa. jep jep

    ei vaan toi on puhtaasti Tapion omaa logiikkaa ja päätelmää, koska en tarkottanu mitään syväaukkosta napaan asti auki olevaa puseroo.

    Äänestä

Äijät nyt vain on sellaisia että ne automaattisesti tsekkaa jokaisen vastaantulevan siedettävän näköisen muijan päästä varpaisiin.

Äänestä

Saatan kyllä katsoa muutaman sekunnin kun katse on johonkin suunnattava ja typerä katsella vain apaattisena horisonttiin.

Minua kyllä katsellaan naisten puolelta mutten ole kyllä kuvitellut että se viittaisi mihinkään kiinnostukseen.

Senpä takia en ota moista "tuijottelua" kovin vakavasti.

Ei Suomessa tuollaiset jutut johda kuitenkaan mihinkään ja naiset tee aloitteita, kunhan testailevat omaa viehätysvoimaansa.

En usko olevani niin komea (koska asia on minulle todettukin) että minua sen takia katseltaisiin.

Eiköhän kyse ole puhtaasta uteliaisuudesta. Ei sinunkaan tule sen enempää harmistua katseista joita saat miehiltä.

Äänestä

Omatunto soimaa... Kävelin tarkoituksella aika hitaasti äskent tuon yhen muijan perässä, jonka takapuolessa katsottavaa riitti.

Mitä aidoin anteeksi irrotkoon nyt näppiksestäni... Olen pahoillani.

Äänestä

Täytyy tosiaan olla huono itsetunto jos jonkun tuijotus vaivaa.
Kadulla se tilanne on sitäpaitsi aika äkkiä ohi.

Saattaahan joku katsoa että näytät tutulta ja miettiä missä on sinut nähnyt?

Äänestä

Itse ainakin katselen niin pitkään kiinnostavan näköistä naista kun haluan. Neitonen hyväksyköön sen että minulla on silmät joilla katselen mitä huvittaa.

Äänestä
  • Kyylä

    Äänestä

Meitä VOIMAKKAASTI LIKINÄKÖISIÄ SILMÄLASIPÄISIÄ naisia ei kukaan
tuijota, ei edes vilkaise.

Äänestä

Naiset ihme otuksia, laitetaan paita jossa rinnat korostuu, laitetaan housut jossa korostuu pimpin kolmio ja sitten ihmetellään ku miehet kyttää! Eräs kansanedustaja sanoi kerran hyvin, naiset itkee jos miehet ei kato rintoja ja samat naiset itkee jos katsoo rintoja!!

Äänestä

Naisen logiikka:

Pukeudutaan seksikkäästi, kroppaa myötäileviin vaatteisiin ja meikataan viimeisen päälle. Sitten ihmetellään ja jopa kiukustutaan kun miehet "tuijottaa".

Tai:

Jos mies katselee naista pitkään kadulla, on hän kyttääjä. Sitten taas jos mies ei vilkaisekaan naisiin kadulla, aletaan epäillä, että kiinnostaako miestä naiset ollenkaan.

Naisten kanssa se on sellaista, että teit niin tahi näin, joka tapauksessa se on aina väärinpäin.

Äänestä

Naiset haluu, että rinnat ja pimpin muoto korostuu ja että jotku miehet kyttää mutta nämä naiset hermostuu jos "ruma" mies kyttää!! Nämä naiset ei tajua, että miehiä on kaikenmoisia, komeita ja rumia, jos ei halua, että ei toivotut miehet kyttää, silloin pitää laittaa säkki päälle ja ottaa säkki pois kun mieli mies tulee vastaan :)

Äänestä

Niin, tuossa viimeisessä on itua, mutta miten se käytännössä toteutettaisiin. Naiset kuitenkin ehdottoman varmasti haluaisivat näyttäytyä näille hyväksytyille yksilöille joten pussiin sulkeutuminen ei tulisi kysymykseen.

Tämähän voisi nyt olla jonkun innovatiivisen yksilön haaste kehittää jonkinlainen nopeasti vaihtuva peite/peitteen poistaminen tuijottelijan valioyksilyyden mukaan.

Naiset vosivat sitten vapaasti toteuttaa itseään, so. hallita omaa näkyvyyttään ja paljastaa suloiset muotonsa niille ainoille oikeille valioyksilöille...

Äänestä

Jotkut naiset vaa luulee itsestään liikoja, ja yleensä hyvän näköiset naiset ovat nirppanokkija ja oottaa että kaikki on valmista

Äänestä
  • Täsmälleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


välillä huomioo kirjoitti:

Kaikkki miehet ei vain tajua ettei joka naista kiinnosta tulla kytätyksi joka ikinen hetki.

Kun on toi itsetuntokin hieman vaihteleva/arka.

Kuinka moni mies sitten kaipais koko ajan vastaavaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu