Kyniksen läskin pudotus

Pituutta 178 cm, painoa minulla on 100 kiloa, ja siitä läskiä 8 kiloa. Olen juossut huhtikuusta lähtien 3-4 kertaa viikossa 5 km lenkin päästäkseni läskistä eroon ilman mitään dieettejä. Kaiken järjen ja sen perusteella mitä oeln lukenut minun pitäisi laihtua mutta ei onnistu. Mikä eteen?
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sulla on läskiä ainakin 28 kiloa.

Äänestä

Mitä vittua? Sun rasvaprosentti on siis 8. Ei sun tarvi laihduttaa.

No, tuo idioottimainen laskuvirhe sikseen: liikkumalla ei laihdu. Vain syömisen vähentäminen auttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


massakausi kirjoitti:

Pituutta 178 cm, painoa minulla on 100 kiloa, ja siitä läskiä 8 kiloa. Olen juossut huhtikuusta lähtien 3-4 kertaa viikossa 5 km lenkin päästäkseni läskistä eroon ilman mitään dieettejä. Kaiken järjen ja sen perusteella mitä oeln lukenut minun pitäisi laihtua mutta ei onnistu. Mikä eteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu