Calvin Kleinin euphoria for men

Oriental Guy

Mitä pidätte Calvin Kleinin miesten euphoriasta, erityisesti naiset? Itse tykästyin välittömästi kun nuuhkaisin kosmetiikkaosastolla ja on mielestäni ehdottomasti paras miesten tuoksu hetkeen. Jos pitäisi lyhyesti jollakin tavalla kuvailla niin tuoksu tuo itselleni mieleen jollakin ihmeellisellä tavalla lapsuuden tuhannen ja yhden yön tarinat.

4

477

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei napannut

      Itse kokeilin tätä tänään ja en tykännyt, lisäksi haju haihtui iholta n. 2 tunnissa.
      Pistin toiseen käteen Burberry Beat:ia, ja sekin oli parempi (mutta ei sekään napannut tarpeeksi)

      Kunnon aineet kestää vähintään 6 tuntia iholla.
      1 Million on omasta mielestä paljon parempi kuin Euforia mutta nämä toki makuasioita....

      • Oriental Guy

        Siitä tosiaan haihtuu monia elementtejä nopeasti, mutta siitä jää kyllä selkeä ja mukavan suitsukemainen ja meripihkamainen tuoksu iholle pitkäksi aikaa. Itse haistoin sen selvästi vielä suihkussa käytyänikin.

        Itämaisista tuoksuista saa helposti tehtyä tunkkaisia, mutta tämä ei käy liikaa päälle.

        Tästä miesten Euphroriasta saa Intense-versiota, mikä on kuulemma astetta rohkeampi ja voimakkaampi. En ole kokeillut, mutta se kehiteltiin ilmeisesti niitä varten, joiden makuun alkuperäinen Euphoria oli liian läpinäkyvä ja nopeasti haihtuva.


    • karmea haju

      Omaan nenään liian synteettinen tuoksu, kun en ole totutellut tämäntyyppisiin hajusteisiin. Haistan ainoastaan pistävän ja tunkkaisen hyttysmyrkyn hajun, en juuri muita vivahteita.

      Jos joku on suihkautellut Euphoria Intenseä enemmänkin, niin baarissa ko henkilön lähtiessä kukaan ei voi tulla samalle paikalle istumaan. Siihen tuolin lähelle jää ihan karmea hyttysmyrkkymäinen löyhkä pitkäksi aikaa.

    • ......

      Meillä ei Euphoria haise hyttysmyrkylle, itse valitsin puolisolleni ja on kiva huomata että hän tykkää käyttää sitä.
      Tosiasia on että kaikki tuoksut eivät sovi kaikille, pitää vaan etsiä se mikä kullekin sopii, itselläni tuoksut muuttuvat iholla kovasti, joten kestää kauan päättää uudesta tuoksusta sopiiko vai ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe