mies on tosi kiva ja ihana. Mutta minusta tuntuu että salailee jotain. Kun ollaan mesessä tai skypessä niin tuntuu että on siellä myös toisten kanssa. Sanoo olevansa sinkku muttei aina kuitenkaan pysty olemaan kontaktissa. Vain ajoittain. Hän on 35 ja urheilullinen , kylläkin muslimi joka hirvittää hiukan. Mutta vaikuttaa tosi kivalta. Mietin vaan mahtaako palstalla olla neitoja jotka mahtavat chattailla saman kaverin kanssa. Kertoi olleensa suomessa vajaan vuoden ja on marokosta.
tapasin netissä hesalaisen ulkkiksen
TiinaLiisa20
9357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kuulehan provoliisa, eiköhän hän ole vähän liian nuori sinulle. Olethan itse jo ihan 20v... Ota 87-vuotias roomalaiskatolinen, niin ei jaksa mesetellä niin monelle yhtäaikaa.
" neitoja jotka mahtavat chattailla saman kaverin kanssa."
joo...kyllä löytyy....täällä on yks sellanen !
onnex se jäi nyt kiinni ihan itseteossa....täytyy kuulustella sitä lisäää...kiiitos sulle !
Jos tää nyt oli ihan tosi juttu niin tuskin mies on yksin kun ootte kontaktissa... Maahan tulleet kun asuu yleensä ensin vastaanottokeskuksessa jonka jälkeen 5-6 jätkää lätkätään samaan kämppään nyhjöttämään.
Ei ole aina aikaa... no ehkä muutkin siellä käyttää konetta.
Älähän huolehdi... vaikka kommenttisi oli aivan asiallinen, on tämä liisa täysin pomminvarma provo.
Ajattelehan, tätä palstaa oli ehtinyt katsella varmaan 10 ihmistä ennenkuin provoliisa löysi ahkeraliisan. Mietihän todennäköisyyttä, millä miljoonan ihmisen joukosta juuri se "oikea" marokkolaisen "toinen" ystävä löytyi puolessa tunnissa ??? Lähes nolla.
no, selväähän on se että provo-aloittaja katselee itse aloituksensa perään ja halusi estää ihmisiä tajuamasta kirjoitustaan provoksi, minkä vuoksi hänellä ei kestänyt edes 20 minuuttia vastata omaan kirjoitukseensa.
Todennäköisyyslaskennan mukaan mahdollisuus "todellisen" toisen ystävän löytämiseen tällä palstalla on lähes olematon; todennäköisyys siihen että se "todellinen" toinen marokkolaisen ystävä löytyy lienee noin 0.01%, vaikka ajateltaisiin että joka sadas tämän palstan lukija olisi kyseisen väitetyn marokkolaisen ystävä.
Provoksi sen paljastaa muutama muukin asia, mutta siitä enemmän kun tämä sama yrittää uudestaan jonakin päivänä - ei kerrota hänelle kaikkea kerralla :)
miten teille monelle..melkeen kaikki viestit on provoja? kuulostaako ton alottajan kirjoitus niin uskomattomalta ettei ulkomainen mies voisi tehdä niin tai salailla asioita? ihme porukkaa täällä välillä tekstien lukeman mukaan..kaikki tekstit otetaan provona vastaan.ei kai se teitä joitakin luulisi haittaavan kun ette voi olla varmoja,että on provo viesti,jos teillä itsellä on ulkomaiset miehet jne..niine i kai teidän tartte hyökätä ku semmoset leijona viestien kirjoittajien kimppuun,jos kukakin mitäkin kirjoittaa.ellei se sitten ole suoranaisesti jotain nälvintää,haukuntaa,selvää provoa.
"ellei se sitten ole suoranaisesti jotain nälvintää,haukuntaa,selvää provoa"
Juuri näin. Ja aloitus oli niin läpinäkyvää provoa ettei asiasta ole mitään epäselvyyttä.
Kuten toin ilmi, chattaily monen kanssa ei ole mitenkään moraalisesti väärin - varsinaista läheistä suhdettahan ei ollut - joten kirjoittajalla ei ole syytä olla mustasukkainen. Kukaan 20v ei vakavissaan oleta miehen, jolla ei ole hänelle aikaa, olevan hänen "omansa", ja jos olettaakin ja haluaa miehen itselleen, ei silloin lähde tämän palstan kautta etsimään kilpakumppaneitaan.
Aloittaja puolestaan takuulla on lukenut useasti tämän keskustelun viestit... muttei ole omana itsenään vastannut niihin (vastasi kuitenkin ikäänkuin toisena naisena hyvin pian, mikä edelleen todistaa hänen olleen provoilemassa).
Molo kai hyvä.
pitäähän sen saada joku idiootti panna paksuksi, muuten ei maleskelulupa irtoa persesiteen perusteella...
Kysele kokeneemmilta..
Tuo on kyllä ihan realismia..