ARMAGEDDON

Niin voisiko joku olla niin ihana ja kertoa minulle mikä se ihana aerosmithin(miten ikinä kirjoitetaankaan) biisi on joka soi elokuvassa. Semmonen herkkä, kaunis ja hidas?

KIITOS!!!
4553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

I don't want to miss a thing/I dont wanna miss a thing. Molempia versioita näkee käytettävän.

Äänestä

Aerosmith - I Don't Wanna Miss A Thing

Äänestä

muuten sitä ei ole alunperin tehty kyseistä leffaa varten.ALkuperäinen Armageddon soundtrack eli (original) score on Trevor Trabinin tekemä,aattelin että vois kiinnostaa sua.Soundtrack on aika hyvä.....mutta? siinä on kyllä sellaista musaa että se vaatii sen leffan eteen.Minähän en kyllä kyseisestä leffasta tykkää ollenkaan naivin yli isänmaallinen....siihen tapaan että Amerikka on paras ja kehittynein ja muuta eivät ole mitään.Aerosmithin biisi on hyvä mutta? ei mielestäni sovi siihen leffaan....melodialtaa,muuten kyllä.

Äänestä

Don´t Wanna Miss A Thing. En oo nähny itse leffaa, mut omistan laulun nuotit, ja niissä lukee, et se on siitä made by Aerosmith....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*Timantti* kirjoitti:

Niin voisiko joku olla niin ihana ja kertoa minulle mikä se ihana aerosmithin(miten ikinä kirjoitetaankaan) biisi on joka soi elokuvassa. Semmonen herkkä, kaunis ja hidas?

KIITOS!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu