Hei! Olin tässä pari viikonlopua sitten parin tutun kanssa baarissa... Kumpikin heistä niinkuin itselläni on kolme laste ja aviomies.. Baariin päästyämme nämä kaksi alkoivat taktisesti katsella miehia silä silmälläs. Olin aivan järkyttynyt.. Ottaen huomioon että olimme asuinpaikka kunnallamme. Kuinka paljon ihmiset ovat alkaneet harastamaan tätä????? Mies tuumasi kun tulin ravintolasta että olin ihan järkyttynyt... Siis tämähän on jokaisen oma asia..olen silti ihmeissäni.. Itsellä ei käy edes mielessä.. Meile on niin tärkeää se että toiseen voi luottaa ihan kaikessa ja että se olisi jo loukkaus toimia noin.. Minusta on ihan ok tutustua ihmisiin jne ja jututtaa tuttuja jne.. Mutta en koskaan menisi edes pussaamaan toisia miehiä tai iskemään.. Saatika hivelemään.. Itselle tuli ensimmäisenä mieleen että täytyy olla kyseessä joko sovittu avoinsuhde(joskin miksi edes mennä naimisiin ) tai sitten parisuhde on jo olut huono jonkin aikaa... Mitä muut ovat mieltä tälläisesta toiminasta??????
Hämmästynyt
Pähkäilijä 81
2116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
No mitäs nämä tuttusi lopultakin sitten tekivät..? Lähtivätkö pokaamiensa miesten matkaan vai mikä oli homman nimi?
En oikein ymmärrä sanontaasi "alkoivat taktisesti katsella miehiä sillä silmällä" ? Miten niin taktisesti?
Kyllähän sitä nyt huvikseen voi katsella, millaisia miehiä on liikenteessä, vaikka olisikin uskollinen aviovaimo. Kuten vanha sanonta kuuluu: "Ei silmä osaa vie". En ole kokenut synniksi huvitella miehiä vilkuilemalla, kunhan omassa mielessä asiat on järjestyksessä. Kotona on se, mitä haluan - siksi en juurikaan baareissa käy.
Olen eronnut ja varattuja miehiä saan pois hätistellä, kun olen viihteellä. Koen inhottavana kun jonkun aviomies ei ymmärrä että minua ei kiinnosta! Entä jos alkaakin kiinnostamaan, olenko silloin avioliitonrikkoja???