mikä pussikeitto maittavin sinun mielestäsi

30kg läskii

Aloitan viikon kestävän pussikuurin ja kysyn mielipiteitänne eri pussikuuri merkeistä? ennen en ole ostanut itse. ostan joko luontaistuote kaupasta tai sitten halpahallista.

10

2376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erinlaulaa

      Itsellä kokemusta Nutrilettista ja minusta kaikki muut maut ok, paitsi kanakeitosta en pitänyt. Allevolla ja naturdietillä on hyviä patukoita. Naturdietin valmissmoothiet on hyviä. Kovasti tsemppiä!

      • Normipainoinen

        Miten aiotte syödä, kun olette normaalipainoisia? Millaisia ruokia ja millaisia annosmääriä?
        Jos aloittaa jo nyt syömään tällä tavoin jo tänään,
        laskee paino normaaliksi ja ruokavalio on jo valmiiksi opittuna.
        Eikä tarvitse ostaa typeriä, kalliita ja ei ympäristöystävällisiä pusseja ja rasioita.

        Eli syö jo tänään kuten aiot loppuelämäsi normaalipainoisena syödä.
        Ei ole paino-ongelmia.


      • Nina....
        Normipainoinen kirjoitti:

        Miten aiotte syödä, kun olette normaalipainoisia? Millaisia ruokia ja millaisia annosmääriä?
        Jos aloittaa jo nyt syömään tällä tavoin jo tänään,
        laskee paino normaaliksi ja ruokavalio on jo valmiiksi opittuna.
        Eikä tarvitse ostaa typeriä, kalliita ja ei ympäristöystävällisiä pusseja ja rasioita.

        Eli syö jo tänään kuten aiot loppuelämäsi normaalipainoisena syödä.
        Ei ole paino-ongelmia.

        Milläköhän tavalla ovat "ei ympäristöystävällisiä"? Samanlaisia pusseja kuin muutkin elintarviketuotteet. Eivät ole typeriä, jos joku onnistuu niillä aloittamaan terveellisemmän elämän. Ja hinta on maksajan asia, sinun ei tarvitse niitä maksaa.


    • .

      Ehdottomasti Modifast, kaikki maut. LCD-tuote, sillä karistelin aikoinani kiloja liki 40 kg.

    • kessipuitto

      Pussihernekeitto. Ota tölkki hernekeittoa ja siirrä se keitto pussiin. Sitten sinulla on hyvää pussikeittoa.

    • .......

      mä oon tykänny easy dietin juustokeitosta.

    • ene10

      Mun mielestä paras keitoista on Nutriletin kasviskeitto, ehdottomasti maukkain, eikä yhtä esanssinen kuin muut maut. Shakeista nutriletin suklaa ja mokka ovat lemppareitani, kaikki mansikka yms. maut ovat kamalan teollisen makuisia ja luonnottomia. Mutta nämähän ovat tosiaan niitä makuasioita, kandee kokeilla itse.

    • Erilaisia kokeillut

      Nyt on tullut Nutrilettilta myyntiin myös niiden pastapussit, joista kaikista tykkään! Niitä oli ennen vain Quick start -pakkauksessa. Laitoin jopa palautetta yritykselle, että myisivät näitä pastoja erikseenkin, ja kas - nyt myyvät! Easy diet -pusseista suurin osa on kauheita. Kuitenkin yllättäen kalakeitto ja mansikkasmoothie olivat mielestäni maukkaita. Myös sienikeitto on ok. Kauheimpia olivat mielestäni parsa- ja texmexkeitto sekä suklaavadelmasmoothie. Nutrilettilla on myös hyviä patukoita (caramel taisi olla se paras). Kuitenkin jotkin juomat, kuten Hunger control sisältävät jotain mikä tekee olon ähkyksi ja turvonneeksi, joten niitä en suosittele.

    • nutraajas
    • Anonyymi

      Minä syön usein kanakeittoa ja / tai pinaattikeittoa. Lisäksi limppuvoileipä ja maito.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      186
      8563
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4658
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4198
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      59
      3742
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3186
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2960
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2656
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2461
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2163
    10. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      36
      2087
    Aihe