kauniin lauantain keskelle. Mutta tämähän oli odotettuakin. Nyt voi keskittyä vetämään henkeä tai henkosia, kuinka vaan:) Työkalukaappini häpeäpilkku on sekaisuus, johtuen viime aikojen ahkerasta käytöstä. Sateen vuoksi en alkanut sitä siistimään järjestykseen. Nyt on sadelepo päällä:) Siis tuo kaappi on visusti sisä tiloissa. Siltikin.
Otti ja ruikkasi sateen
oikea.heippa
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Juuh..Nyt saa lorvia ihan luvalla. Ei tartte tehä mitään. :)))
Sadepäivän ratoksi olen järjestellyt valokuvia. Että siinä pääsee nostalgisiin tunnelmiin... Harmi vaan että ne 70-80 luvuilla otetut värikuvat tuppaavat vaihtamaan värejänsä, ikäänkuin punainen väri ottaisi niissä johtoaseman. Vanhat mustavalkoiset sensijaan säilyvät kohtalaisen hyvin.
Sekin alkanee olla katoavaa kansanperinnettä, filmeille otetut ja niistä tehdyt kuvat.? Kaikki siirtyy digiaikaan ja rompuille :/
Sanoitpa hyvän asian:) Olin unohtanut. Tai siis en, mutta olin. Nimittäin sama asia on otettava työn alle tässä ihan.... kunhan ehdin. Ostin torstaina 16 GB muistitikun. Pitäisi koneen uumenista tuhansien joukosta kaivaa kooste muistitikulle ja katsottavaksi digitaaliseen kehykseen.
70 ja 80 ja 90 luvun negatiivit digitoin muistikorteille jo 2 vuotta sitten. On kyllä paperisiakin albumeita vaikka kuinka monta. Kieltämättä kun katsoi kuvia 25 - 30 vuoden takaa niin nostalgiaa ja muistoja tuli esiin vaikka kuinka paljon. Monia monia unohtuneitakin. Aivan kuin olisi lukenut niitä muistikirjasta:) On mulla sellaisiakin 40 vuoden ajalta.
Eikä ole satanut koko päivänä. Aurinko paistaa.