Miksi mulle käy aina niin,että en saa sitä miestä kenestä olisin kiinnostunut ja
sellaiset miehet haluaisivat treffailla joista en itse taas ole kiinnostunut.
Onko muilla ollut vastaavaa?
sellaiset miehet haluaisivat treffailla joista en itse taas ole kiinnostunut.
Onko muilla ollut vastaavaa?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hoh hoijaa, miljoona kertaa kaikilla mahdollisilla maailman sinkkufoorumeilla tuotakin teemaa on käsitelty, mutta antaa mennä vielä kerran.
Se nyt vaan on parinmuodostuksen luonnonlaki, että noin tuppaa käymään, kun yrittää tutustua vastakkaiseen sukupuoleen.
Ja kait homoillekkin noin käy?
On ollut ja tulee olemaan. Johtuu siitä, että haastellisuus on kiinnostavampaa kuin ns. helppo saalis.
Oletko kokeillut lähestyä niitä miehiä joista olet ollut kiinnostunut, vai oletko vain pettynyt, kun he eivät ole tehneet aloitetta?
Ovat tehneet aina aloitteen ja ollut tapailuja useitakin ja ollut kivaa,selvästi olleet ihastuneita myös seksiä ollut. Mutta aina sitten jättävät, eivät ota enää yhteyttä tai jos ottavat niin pitkän hiljaisuuden jälkeen vasta.
Olen ollut tosi ihastunut heihin, mutta ihmettelen miksei ollutkaan molemminpuolista, vaikka siltä kyllä vaikutti. Tai sitten olen "lukenut" heitä väärin.
Jotta tähän osaisi vastata jotain, pitäisi tietää jotain iästäsi. Nuorempina miehet eivät ole usein kiinnostuneita vielä vakavasta seurustelusta.
Pitäisi tietää myös millaisissa olosuhteissa olet tavannut nämä miehet. Jos puhutaan yökerhojen pelimiehistä, niin siinä ei ole mitään outoa jos he jättävät ottamatta yhteyttä.
Mies joka haluaa pelkkää seksiä, on naisen silmissä usein paljon kiinnostavampi kuin mies joka haluaa jotain enemmän. Koska mies joka haluaa vain seksiä näyttää himokkaat tunteensa suoremmin ja se saa naisen tuntemaan itsensä halutuksi.
Siksi nainen usein ihastuu tällaiseen mieheen.
Mies joka on kiinnostunut muustakin kuin seksistä ei välttämättä herätä yhtä voimakkaita tunteita naisessa, koska treffit ovat usein vain tutustumista. Se voi tuntua naisesta tylsältä. Se ei herätä hänessä tunteita samalla tavalla kuin mies joka himoitsee häntä.
En tiedä koskeeko tuo mitenkään sinua. Mutta kannattaa joskus antaa mahdollisuus niillekin miehille jotka eivät heti tunnu kiinnostavilta. He voivat osoittautua sinua kiinnostaviksi ihmisiksi myöhemmin.
Ihan yksinkertainen kysymys tähän kohtaan: jos noin tuppaa käymään usein, niin miksi siitä huolimatta annat miehille heti?
ole onnellinen, että on ollut noinkin monta mahdollisuutta tutustua...
Kyllä sen oikean löytäminen on työlästä. Voi mennä vuosiakin, mutta odottaminen kannattaa ja kyllä se vielä palkitaan! Mitään hätiköityjä ratkaisuja ei kannata tehdä! Tiedät kyllä, kun se sattuu kohdalle. Usein kuulemma vielä juuri silloin, kun sitä vähiten etsii/odottaa. Lopeta etsiminen, siinä siis mun vinkki ;). Onnea ja menestystä sulle!
"Tiedät kyllä, kun se sattuu kohdalle. Usein kuulemma vielä juuri silloin, kun sitä vähiten etsii/odottaa. Lopeta etsiminen, siinä siis mun vinkki ;)."
Paskin neuvo ikinä.
Etsivä löytää on mun vinkki.
Koska kiinnostut miehistä, joilla on paljon valinnanvaraa, koska muutkin naiset kiinnostuvat heistä. Sitten he valitsevat jonkun muun. Mieti minkälaiset asiat saavat sinut kiinnostumaan ja tingi jostain. Tai sitten kokeile edelleen onneasi.
Siis olen jo yli 40v. Tavattu ollaan töissä tai netin kautta.
Kiinnostun yleensä enemmän sellaisista poikamaisista,nuorekkaista miehistä,koska itsekin olen nuorekas ja varmasti annan ulkonäölle liikaa arvoa.
Olenkin nyt päättänyt,etten enää mene sänkyyn kovin nopesti. Mielenkiintoista olisi nähdä mitä siitä seuraa.
Viimeksi mies jätti kun ei ollut tunteita,piti kyllä ulkonäöstäni tai oli siinä varmaan muitakin syitä. Miehet tuntuvat olevan myös aika ronkeleita.
Tai en tiedä miten heitä pitäisi "käsitellä",olen varmaan liian kiltti tai jotain.