Sossut kävi tnä kotona. Olin toivossa että ne vie mut poies täältä. Kerroin heille kuinka mun narsisti isä on uhannu lyödä mun veljeä ja tämä on totta.
mitä sossut teki?
Meni jonnekki perseeseen, myöhemmin soitti faijalle et ne on tehny lastensuojeluilmotuksen siit.
Muo pelottaa saatanasti mitä se tuol tekee, sisarukset varmasti vvihaa mua koska kerroin ton asian. Muo pelottaa nyt mitä se tekee se on tuol iha raivona ja sanoo et se saa uhkailla jos se ei toteuta sanomisiaan.
Moon rikkonu tän perheen rauniot enk tierä mitä enää tehdä.
Miten pääsen pois täältä?
mitä sossut teki?
Meni jonnekki perseeseen, myöhemmin soitti faijalle et ne on tehny lastensuojeluilmotuksen siit.
Muo pelottaa saatanasti mitä se tuol tekee, sisarukset varmasti vvihaa mua koska kerroin ton asian. Muo pelottaa nyt mitä se tekee se on tuol iha raivona ja sanoo et se saa uhkailla jos se ei toteuta sanomisiaan.
Moon rikkonu tän perheen rauniot enk tierä mitä enää tehdä.
Miten pääsen pois täältä?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Yhtään väheksymättä tilannetta; isäsi ei siis ole käyttänyt fyysistä väkivaltaa?! Näin ollen on vaikeata löytää perusteita huostaanotolle.
Onko isäsi diagnosoitu psykiatrin toimesta narsistiseksi?
Kyllä on joku psykiatri tmv. oli sanonu mutsille epävirallisesti et jätä hänet koska hän on narsisti mutsi ei jättäny ja sit synty 5 lasta sit mutsi jätti sen ja nyt lapset asuu faijan luona
eikö uhkailu oo kuitekki peruste huostaanottoon vai pitääkö jäädä oottamaan et hän lyö?
mainitsen viel sen et hän on lyönyt ja kuristanut mutsii
Uhkailu ja raivoaminen on henkistä väkivaltaa. Sitä ei tarvitse kenenkään sietää.
Sossut on olemassa auttaakseen lapsia esimerkiksi kertomasi kaltaisissa tilanteissa.
Korostan vielä: Uhkailu ei ole sallittua! Pidä pintasi ja vaadi, että saat apua heti.
Kerro sossuille, että sinua ihan oikeasti pelottaa kotona.
Olet toiminut täysin rohkeasti ja täysin oikein kertoessasi, mitä kotona tapahtuu. Sisaruksesikin tarvitsevat apua. Minusta voisit hetikohta tästä koulun alettua käydä juttelemassa kouluterkkarin tai kuraattorin kanssa. Äläkä vähättele isäsi käytöstä, vaan kerro, mitä oikeasti tapahtuu.
kaikessa viisaudessaan jätti teidät lapset isällesi, ei niin pahaa ettei jotain hyvääkin. Ensinnäkin tempauksesi johdosta istut edelleen koneesi äärellä persnahka ehjänä. Toiseksi, kannattaisko lopettaa se nenän kaivaminen, voi pian alkaa vuotaa. Kolmanneksi anna toiselle aikaa leppyä tempauksestasi ennen kuin keksit lisää hyviä ideoita.
liioittele? Niin teinien tapaista. Mun faija tappaa jos ja jos...
Hän taisteli kaikki muut pani vastaan. Hän taistelee ja toi paska jatkuu edelleen
Joo niinhä mä vittu liiottelen vaikka serkkuni on ollu todistamassa sitä ko faija kuristaa mutsia. Asiaa serkultani kysyin ja hän sanoi sen olevan totta eikö silloin pelko oo aika aihellista?
Ja kommenttienne perusteella mun pitää ajatella oon saatanan teiniangsti ja huomiohuora saapa sitte sossut lomaa
Olet sen ikäinen että voit itse päättää kenen luona asut. Eli voit muuttaa äitisi luokse, toki asia pitää hoitaa virallisestikin. Piste.