https://www.facebook.com/groups/231798440197984/
Ajattelin laittaa tälläisen ryhmän pystyyn muutamasta syystä. 1. Entinen pomoni ei vastaa puhelimeen eikä sähköpostiin. 2. Olen tällähetkellä täysin PA: ennenkun saan palkkani lomarahoineen ko. yrityksestä. 3. Vuokra olisi pitänyt maksaa noin viikko sitten. En ole pystynyt. 4. jääkaappi on tyhjä eikä ole juurikaan sapuskaa kaapissa varastoissa.
joten tästä syystä pyydänkin hiukan apua KAIKILTA halukkailta, että voitteko ystävällisesti soittaa vaikka jokainen yhden puhelun johonkin aikaan vuorokaudesta. Aamulla, päivällä, yöllä, koska ehkä olen soittanut väärään aikaan ja tästä syystä puheluun ei ole vastattu. Haluan että kaikkia aikoja kokeillaan.
Lyhyt puhelu, jossa sanotte että Jani on yrittänyt tavoitella, voitko soittaa hänelle.. Ilmeisesti jotain liittyen palkan maksuun.
Pomoja on 2kpl (kumpikaan ei vastaa)..
En halua heitä turhaan häiritä, vaan yritän vaan jotenkin saada heidät kiinni ja vastaamaan puheluun.. Mielestäni heidän käyttäytymisensä on erittäin lapsellista. enkä nyt parempaa keinoa tähän hätään keksinyt heidän tavoittamseksi.
huomenna 9.8.2011 laitetaan numerot esille ryhmään klo 10, jos en ole kiinni saanut..
Työntekijöille, jotka eivät ole saaneet palkkaa...
1
140
Vastaukset
- Toimi näin
Ihan aluksi: hae nyt hyvä ihminen toimeentulotukea itsellesi! Kun kerrot tilanteesi, niin pitäis rahaa tulla. Toiseksi ilmoitat liittoon asiasta. Kai kuulut siihen?! Jos pomosi eivät vastaa liitonkaan puheluihin, tai ovat yhtä hankalia tapauksia, kuin minun ex-palkanmaksajani, he varmaan ehdottavat samaa kuin minullekin, eli palkkaturvaan hakemus. Lomake löytyy netistä! Käsittely vie aikaa, mutta sillä välinhän saat varmasti toimeentulotukea. Voi jopa olla, että he maksavat osan vuokrastasi, ja/tai sähkölaskusi!! En ole itsekään saanut viimeisintä palkkaani, koska ilmeisesti narsistinen palkanmaksajani (joka väitti olevansa työnantajani, mutta koska olen henk.koht.avustaja, ja hän ex-avustettavani äiti, sekä edunvalvoja, se oli vale, sillä vammainen henkilö on aina työnantaja, vaikka hän palkkapaperit toimittikin) katkeroitui lopetettuani työt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956624Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096360SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614661Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913574Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963521Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663382Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103232Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02940Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31775Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema141357