Niin olen juuri 30v täyttänyt mies enkä ole elämässäni kertaakaan seurustellut.
Haluaisin tietää onko täällä palstalla muita tämän kovan kohtalon omaavia.
Erityisen katkeraksi tän tekee se kun tutut tämän tästä pariutuu ja sit eroaa hetken päästä ja sit jonkun ajan päästä hehkutetaankin jo uutta suhdetta ja ollaan niin rakastuneita kunnes taas erotaan jotta voidaan taas kohta hehkuttaa uutta onnea.
Näillä jo parisuhteessa olleilla on se kokemus takana ja juuri se että ovat saaneet tuntea tuon parisuhteen ilot ja surut. Minulla ei ole koskaan ollut mitään enkä ole saanut kokea tätä mitä muut ovat saaneet.
Vielä pahemmaks tän tekee se kun naiset sanovat että "sä oot niin mukava, kyllä sä jonkun vielä löydät varmasti" joo tosiaan, toi on niin viimenen loppuunkäytetty klisee jota vihaan kuulla.
Mutta kertokaahan muutkin seurustelemattomat tuntemuksia. Huom. vain ne jotka eivät todellakaan ole ikinä seurustellut ja ne joilla ei ole mitään kokemusta parisuhteesta. Niinkuin allekirjoittanut.
Seurustelematon avautuu...
3
173
Vastaukset
- .............
Olet ATM. Mitäpä siitä sen enempää jaarittelemaan.
- ---
Meitä kohtalotovereita - AT-miehiä- on täällä paljon.
- Naisasialooseri.
Itse olen sinua pari vuotta nuorempi mies enkä ole koskaan seurustellut ja samat ovat tuntemukset. Tosin minulle ei edes kukaan ole sanonut, että kyllä sä vielä jonkun löydät varmasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3703184Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151516En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847