eivät osaa käsitellä naista oikein.
Esimerkiksi: ei kuuluisi puristella naisen persettä, jos hän on sinulle vain tuttu eikä naisystäväsi.
Ymmärrättekö?
Esimerkiksi: ei kuuluisi puristella naisen persettä, jos hän on sinulle vain tuttu eikä naisystäväsi.
Ymmärrättekö?
Vastaukset 19
Vanhimmat
En ymmärrä.
HAHAHAHAHAHAHA!
ei huolta, hänellä on netti
Nuoret miehet kuunnelkaa mitä nuorella naisella on sanottavaa. Saatte kunnioitusta jos kunnioitatte toisen mielipidettä. Siitä saa toisesta töykeän vaikukutuksen vaikka toinen olisi kuinka mieleenkiintoinen hyvänsä. Itsekin olen syyllistynyt moiseen kännissä. Puolustukseksi voisin sanoa, että selvinpäin en ikinä moiseen sortuisi.
vaiku kutuksen?
Valitettavasti naiset eivät kiinnostu miehistä jotka kunnioittavat naista. Tämän olen karvaasti saanut itse elämäni aikana oppia.
Ongelmahan tässä on nyt, että se perseestä puristelija ei ollut se ihqu alfa vaan joku tavis. Jos puristeliana olisi ollut kunnon alfa niin hänen käytöksensä olisi tulkittu rohkeaksi ja miehekkääksi.
näinhän se menee
törkee käytös on viettelyä tai ahdistelua, riippuen tekijästä
silti vika on kyl ahdistelijas ku ei ymmärrä toimivansa väärin!!!
Jostain luin kerran HIFK:n pelien cheerleader-tanssityttön haastattelua, jossa sanoi että vanhojen ukkojen tuijotus häiritse häntä pelien aikana, no mitäs vit-tua sitten menee tanssimaan sinne, kyllä siellä on kaikenlaista tuijottelijaa.
Vaatimus että ei saa häntä tuijottaa kuin nuoret miehet, on älytön, jos kerta julkisella paikalla, eli jäähallin katsomossa tanssii.
Kyllä saa olla aika alfa, että perseen puristelu menee läpi positiivisesti. Naista voi koskettaa muuallekin kuin perseeseen ja tisseihin, esimerkiksi käteen, selkään jne.
Naisen persettä on kiva puristella seksin yhteydessä.
Muutoin se tuskin on sosiaalisesti kovin hyväksyttävää..
Ymmärrän. Mutta ymmärrän myös sen, että perseenpuristelijat saavat pillua.
http://www.youtube.com/watch?v=SZofDDw4bDc
Kyllä tyypillistä suomalaista lutkaa voi ihan hyvin lääppiä.
Liikut huonossa seurassa.
http://thedailyblender.blogspot.com/2010/11/sexual-harassment-and-you-1960s-how-to.html
No ei mennyt tämä aloitus kyllä jakeluun ei.
Emmeköhän kutsu kenen sattuu perseitä puristelevia, jollain muulla nimellä kuin sinkku.
Ne ovat YTM:iä ne puristelijat. ATM:llä ei olisi pokkaa. Taas yksi hyvä syy valita ATM.
Seksuaalinen ahdistelu ei ole seurasta vallasta, vaan vallan puutteesta. Seksuaalisena ahdisteluna koetaan tilanteet, jossa joko henkilö, tilanne tai tapa on "väärä" kyseiselle asialle (tärkeimpänä kuitenkin se henkilö).
YT-Miehen ei lähtökohtaisesti tarvitse tyydyttää perseenpuristeluviettiä vasten toisen tahtoa vaan hänelle kyllä tarjoutuu tilaisuus tehdä se "luvan" kanssa vaikkapa pikkutuhmien leikkien tai seksin yhteydessä. (olettaen toki että kuka tahansa nainen kelpaa kohteeksi)
Toki joukkoon mahtuu perverssejä, joilla on jonkinsortin fetissi perseen puristelua kohtaan tai sitten vaan henkilöitä, jotka ovat tahollaan tulkiinneet tilanteen aivan väärin.
no,tarraa ensi kerralla puristelijaa munista ja purista yhtä lujaa..:D