Ne ovat nykyään puolikokoisia ja tuplahintaisia.
Vaadin tähän asiaan direktiiviä ja virkamiesvalvontaa.
Vaadin tähän asiaan direktiiviä ja virkamiesvalvontaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Maxi-Tupla
Lidlissä 59c
Cittarissa 1,09€
Se iso kauppa pitää maksaa jollakin ja hintahan on sivusekka, sillä asiakas kuulemma hakee ostoelämyksiä.
Kyllä Lidlissäkin (tai sen takana) on oma elämyspuistonsa. JumaIauta, että torstaiaamuisin ihmiset ovat siellä ihan hulluina, kun uudet taloustavaratarjoukset saapuvat ja loppuvatkin saman päivän aikana.
Höh, missä noin?
Täällä ei ole näkynyt suurempia hulinoita.
Tosin harvemmin ajan siitä silloin ohi.
Ehkä sinun pitäisi alkaa vaklata Lidlejä torstaiaamuisin...?
Lisäksi Lisko urputtaa Bebeiden väärästä täytteestä.
eilen dokkaris näyttivät ku käärme saalisti yhren liskon ja veti sen poskeensa, pahaa teki katsoa ku raukka yritti piässä karkuun
Käärmeille pitää syöttää mansikkaleivoksia.
se tuijotti liskoparkaa pitkään enne ku se puras sitä, turhaan lisko pumppas ilmaa sisälleen näyttääkseen isommalta, turhaan se auko suutaan
Mansikkaleivoksetkin yrittivät näyttää suuremmilta.
varsinkin jos niihin pumppaa ilmaa 6 baaria
Pulla sen sijaan on ihan kohtuullista.
Minun korvapuustini paisuvat uunissa isoiksi.
Itseasiassa jääkaapissa on maitorahkaa josta pitäisi tehdä piirakka.
(ostoleivonnaiset ovat luonnollisesti vain pikaiseen tarpeeseen ja kestävämpi ratkaisu on leipoa itse).
(äiti tekee parempaa pullaa kuin minä - ja se kyllä hiukan harmittaa)
Huono puoli on se, että ne itseleivotut pullat eivät säästy pakastimessa vaan niitä tulee naposteltua tuon tuostakin. No, eipähän tarvitse takkia silloin, kun muut tarvitsevat.
Pitää sijoittaa pakastin hankalaan paikkaan, niin säilyminen paranee.
Ne ovat keittiön keskiössä käytävän molemmin puolin. Ei tarvitse, kuin nykäistä kahvasta ja siinä ovat herkut suun ulottuvilla.
Entä jos pakkaa siihen päälle ison kerroksen kalapuikkoja tms.
En tiedä... minulla on kaksi kaappipakastinta.
Kaikki pitää nykyään tehdä itse. Ainoa tapa saada hinta/laatu-suhde kohdalleen.
Ja se maku:)
Ja varsinkin hinta on paremmin kohdalla kun hakee aineet tukusta.
(tosin siellä ei ole kaikki lainkaan halpaa ja muutenkin sitä kuvitellaan turhan edulliseksi - siellä on uitenkin välillä hyviä tarjouksia)
.
voisarvikin maksoi 1,50 juroa siwassa
.
Markkahintana se olisi ollut järkevä.
hitto mie tykkään voisarvista, purasu ja suolan ripottelu namm
Lidlissä muistaakseni 39c. Monia erilaisia vastaleivottuja sarvia. Ei niin houkuta enää ykkösboonoilu.
mie en muute tykkää mansikka leivoksista, tul vaa mieleen.