Miksi pitäisi pyhittää jokin sellainen asia, jonka kannattajat eivät itsekään pidä yhtään mitään pyhinä? Hihhulit hidastavat oikean tiedon leviämistä (maa on kaiken keskus ja sitä paitsi pannukakku), polttavat ihmisiä noitina, käyttävät lapsia seksuaalisesti hyväkseen, tuomitsevat heidän satuihuinsa uskomattomat hel-vettiin jne. Siksi typeriä uskomuksia ei pelkästää saa vaan kerrassaan pitää pilkata. Siitä pitää tehdä kansalaisvelvollisuus.
Mikään ei ole niin tärkeää kuin jumalanpilkka
Tämä kiinnostaa
588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jumala antaa hihhuleiden mukaan ihmisille vapauden valita, mutta jos ihminen sitten tekee oman vapaan valintansa, hän saa rangaistuksen. Mitään vapautta ei oikeasti ole. Onneksi mokomaan invaliditeettiin ei tarvitse uskoa. Jumala = invaliditeetti
Jumalan kastatustyypi on ihmiselle vapaa kasvatus :D Mitään ei kielletä tai mihinkään ei puututa. Katsotaan vain ,"että voi pylly, että nyt se LapsiKrissesli mokasi! "
Jumala ei löytäisi edes lasta lastentarhasta!
Tuo on hyvä ja tärkeä aloite.On jo aika tehdä loppu siitä,että kun ristitty ihminen onnistuu tekemään jotain eettisesti ja moraalisesti oikeaa,hän ryhtyy kiittämään myyttistä jumaloliota,joka salli hänen menetellä niin.Oikeastihan evolutiivinen jatkumo on silloin tasapainossa hänen mentaalisen eli kognitiivisen prosessinsa kanssa.
Onneksi ateistit eivät harrasta moista pelleilyä.
Huh. huolestuin jo otsikosta mutta se olikin oikeasti ihan asiaa.
>>Mikään ei ole niin tärkeää kuin jumalanpilkka
Hihhulit ovat saastaa. He tietävät sen itsekin, kuten tällä palstalla riehuva aivoton lesta.