Noita liikkeitä kannattaa kyllä tehdä:

Selkälihaksien levittäjiä, eli jos on sellainen talja vaikka missä on kahvat niin pyöräyttämällä pystyy tekemään "ristivetoja".

Tekee selkälihaksille hyvää.

Itse en kyllä rakentele, vaan oman terveyden kannalta harrastelen :)
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

meneppä teinipoika muualle kertomaan seksikokeilujasi. tämä on isojen miesten kehonrakennuspalsta ja kaikki tietävät, että ainoa oikea selänlevennys tekniikka on leuanveto leveällä otteella.

Äänestä

Leuanveto ottaa eniten käsiin ja leveällä otteella se hajottaa vielä olkapäät samalla.


Että siitä vaan...

Äänestä
  • Voi helvetti teidän "hajottaa paikat" tyyppien kanssa, vitut se mitään hajota.


    Leuanveto on selkäliike, leveä selkälihas tekee työtä eniten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


selkälihaksetym. kirjoitti:

Selkälihaksien levittäjiä, eli jos on sellainen talja vaikka missä on kahvat niin pyöräyttämällä pystyy tekemään "ristivetoja".

Tekee selkälihaksille hyvää.

Itse en kyllä rakentele, vaan oman terveyden kannalta harrastelen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu