asuntovaunu poksi

matkalainen.

Tekisi mieli ostaa tuollainen pieni asuntovaunu kahden hengen matkailuun. Katselin malleja ja kahdessa versiossa N126NT ja N126NTL wc-tila näkyy selvästi pohjapiirroksessa, mutta mihin sijoittuu mallin N126N vessa, kun sellainen kuitenkin mainitaan olevan. Onko kellään tai tietääkö muuten minkälaisia ovat nämä vaunut?.

http://www.lom-tuote.eu/esitteet/poksi_n_nt_ntl_10.pdf

15

6017

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SFC-9xxx

      Tervetuloa Lahden messuille! Ne vietetään 16-17-18.9 2011 Lahden messukeskuksella.
      Karavaanarimessuilla on niin Poksi kun Kabekin näytillä.

    • SC

      Poksi N126n mallissa ei ole lainkaan vessaa, eli siksi et sitä esitteessäkään
      näy. nt ja ntl mallit sen sijaan ovat varustettuja toilettitilalla, jossa on kasettiWC ja
      kääntyvä pesuallas.
      Annan mielelläni lisätietoja Pokseista puhelimesta: 020 7299705 / Lehtonen

      • matkalainen.

        Ok, ehkä palaan asiaan tuonnempana, ajatuksen asteella on vasta hanke. Mutta jos katsot tuota linkitettyä esitettä, niin siinä on ko. mallin kohdalla nro 4- wc, mutta tokikaan ei varusteluettelossa ole sitä mainittu, joten kai painovirhepaholainen tullut. Eli nuo vessamallit lähinnä ehkä tulisi kyseeseen.


    • Intruuderi

      Mä ostin Poksin vm. -06. Tutkailin ja testailin kun ei ohjekirjaa ollu mukana. Lopuksi yritin ottaa vararengasta irti. Se olikin ylivoimainen palikkatesti. Rengas on pohjasta kiinni jollain pultilla, johon ei tunnu pääsevän käsiksi mitenkään. Tai sitte ratkaisu on liian yksinkertanen. Onkos kokemuksia? Löytyisikö joltain Poksin käyttöohjekirja?

      • Kolmas Poksi menossa

        Poksin vararengas irtoaa ihan tavallisella kiintoavaimella. On muuten markkinoiden paras vaunu monessa mielessä.


    • Puolalaista laatua

      Se irroitetaan pistosahalla päältä'päin. Mennään vaan sahaten pultin ympäri

    • Talviasuja

      Onko Poksissa Rumatikki vai keskuslämmitys?

      • Kolmas Poksi menossa

        Poksissa tavalliseti on Truman pistelämmitin, mutta myös löytyy Truman keskuslämmitimiä puhalluksella. Lämmittimistä riittää tehoja yli tarpeiden, koska sisätilavuus on pieni. Eli millä ilmalla tahansa tarkenee. Saadakseen tasaisen lämmön joka kolkkaan vaunussa, vaatii vähän korvausilman säätämistä, mutta sekin onnistuu.
        Pistelämmittimen etuna on vielä se ettei se tarvitse sähköä toimiessaan.


      • TOLLO TAHVO
        Kolmas Poksi menossa kirjoitti:

        Poksissa tavalliseti on Truman pistelämmitin, mutta myös löytyy Truman keskuslämmitimiä puhalluksella. Lämmittimistä riittää tehoja yli tarpeiden, koska sisätilavuus on pieni. Eli millä ilmalla tahansa tarkenee. Saadakseen tasaisen lämmön joka kolkkaan vaunussa, vaatii vähän korvausilman säätämistä, mutta sekin onnistuu.
        Pistelämmittimen etuna on vielä se ettei se tarvitse sähköä toimiessaan.

        Voiko siellä Boksissa tumputtaa ??


    • SFC-96xx
    • paripyörällisten vas

      Kyllä boksin paripyörä rakennelma viittaa itälähtöisiin asetelmiin rakennuskulttuurissa. Aivan kuin meillä karavaanareilla on tapana alentaa paripyörälliset, alempaan kastiin.Pyörättömät loisija kärrit on sitten eriasia. Vaikka on hyvin usein mainittava isännän paremmin loisineen. Tunnen useitä juuri näitä pyörättömiä loisijaisäntiä. Sanoisin rumatikin olevan lähes tuntematon tekijä näissä loisija vaunuissa.

      Luulen paripyörämiesten haarrastusten viittailevan lähinnä muiden, kuin omien asioiden selvittelyyn.Siksi on erittäin harmillista näiden kyseisten harvalukuinen esiintyminen julkisilla alueilla. Onneksemme on todettava ettei näitä kyseisiä kapistuksia esiinny runsaslukuisesti luontoa saastuttamassa.

      Onhan kyseinen harrastus verrattavissa markkinatalouden esille tuomiin vinoutumiin. Nämä luontoa voimakkaasti saastuttavat kapistukset olisikin syytä valtiovallan toimesta lailla kieltää. Emmehän halua jättää lapsillemme saastunutta maapalloa, kuten nämä vastuuttomat paripyörämiehet tekevät.

      • Hyväauto

        Ei Fiatti Deltta-auton verstaalla saastuta luontoa.


      • Siitäkin edestä
        Hyväauto kirjoitti:

        Ei Fiatti Deltta-auton verstaalla saastuta luontoa.

        ympäristöä saastuttaa pöpireino.


    • timoaato

      Meillä on myynnissä poksi N 126 NT / 280 Vuosi malli 2005 siisti ja kaikki kunnossa, sekä kysymäsi VC on kunnossa ja löytyy,ota yhteyttä email;timo.heino @live.fi tai puh 358500112335.Olemme lopettanut vaunuilemisen ikämme vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      41
      7034
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3958
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      46
      3367
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      40
      2959
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2736
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2238
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2196
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2163
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2117
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      40
      2068
    Aihe