Palleatuelliset rintaliivit. Mista???

Missa Missa

Apua Tampereelta ei loydy mistaan palleatuellisia rintaliiveja. Sykzy tulee ja kylkimakkarat on pakko saada piiloon. Haaveissa Triumph Doteen L Classiv valkoisena. Auttakaa . Onko niita etela suomessa olemassa?

5

326

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poistomalli?

      Doreen lienee poistuva malli, Tri nettisivut ei tunne enää.

    • Toinen vaihtoehto

      Palleatuellisten liivien menekki on todella vähäinen joten ei ihme jos niitä ei enää pidetä myynnissä. Tilalle lienee tullut bodyt joka voisi olla sinullekin ihan hyvä vaihtoehto, ei jäisi sitä vyötärömakkaraakaan joka tahtoo pullistella palleatuellisen alapuolella. Mahdollinen pömppömahakin tasaantuu. Minulla on käytössä juhla-asun alla joko tukeva body tai muotoileva alusasu tasaamassa makkaroita.

    • Mari Mm

      Vuosi sitten kesalla Tampereen Sokoksesta.kavin isani kansda ostamassa minulle ensimmaoset oikrat rintiivit. Olon sillpin 13 v ja osan ehdotuksesta balitsimme 7 jakasen doreen l classics valkoiset.liovt on 85 C kokoa. Isa pesee ne aima kasin ja kuivattaa kylpparon narulla. Tykkaan pitaa niita koska ne tukee hyvin mutta olen ainoa meidan koulussa joka kayttaa pallealiivia ja niista on tietenki kiusattu mutta en valita siita. Kaverilla on samanlaoset rintsikat mutta se ei kehtaa pitaa koulussa kun niista kiusataan

    • Missa missa

      Eiko todellakaan kukaan tieda koko etela suomessa yhtaan paikkaa josta loytyisi palleatuelliset rintialiivit. Mieluiten valkoiset Triumph Doreen L claassic.
      Koko 95D

      • liivimies

        Kurkkaa Klingelin verkkokaupan sivuilta, alusasut > tukialusasut. Siellä noita pitkiä rintaliivejä on moniakin eri merkkisiä ja mallisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      3
      3996
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      87
      2052
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      50
      846
    4. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      774
    5. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      184
      728
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      34
      728
    7. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      722
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      705
    9. 35
      664
    10. Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?

      Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97
      Maailman menoa
      127
      648
    Aihe