SAAKO KOPIOIDA

copymusic

Youtubiin monet ovat ladanneet hienoa musiikkia. Onko minulla oikeus kopioda niitä omaan käyttöön (esim. CD-levylle)?? Jos on, niin miten sen parhaiten saisi onnistumaan?

3

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YT-GuJu

      1) Ota vanha C-kasettinauhuri, jossa täytyy olla luonnollisesti mikrofoni (usein sisään rakennettuna) ja kytke sen virtajohto samaan jakorasiaan tietokoneen kanssa.
      2) Aseta C-kasetti nauhuriin ja kelaa se alkuun (RR-painike). Tämän jälkeen aseta CD-levy nauhurin päälle niin, että levyn kirkaspuoli on ylöspäin.
      3) Valitse youtubesta haluttu biisi, mutta älä käynnistä vielä toistoa.
      4) Paina C-kasettinauhurin REC PLAY -painikkeet alas, ja olen tämän jälkeen hengittämättä ja hiljaa, odota n. 5 sekuntia.
      5) Käynnistä youbesta valitsemasi biisi, se kopioituu em. rinnakkaiskytkennän kautta C-kasetille ja siitä suoraan CD-levylle. Muista olla hengittämättä ja hiljaa toiston/kopioinnin ajan.
      6) Kun musiikin toisto lakkaa youtubesta, tee asiat päinvastaisessa järjestyksessä eli ensin tämän ohjeen kohta 5, sitten 4,3,2 ja lopuksi 1.

      Konkratulations! Olet saanyt kopioitua haluamasi biisin youtubesta cd-levylle. Jos haluat kopioida samalle CD-levylle useampia biisejä, toista kopiointi niin, että jätät C-kasetin alkuun kelaamisen suorittamatta.

      Toivon näiden ohjeiden avulla asian onnistuvan vaivattomasti. Nautinnollisia kuunteluhetkiä.

      • copymusic

        Eipä uskoisi, että näin idioottimaista kukaan tervejärkinen kirjoittaisi; suosittelen sinulle hoitoon hakeutumista.


    • YT-GuJu

      Eipä uskoisi, että näin idioottimaisia kysymyksiä kukaan tervejärkinen kirjoittaisi. Vaadin omaisilta ehdottomasi ko. kysymyksen kirjoittajan pakkohoitoon toimittamista. Suosittelen myös sarkasmi-termin sisäistämistä ko. kysymyksen esittäjälle, sekä käymään Internet-peruskäyttö -kurssin, jossa opitaan (jos opitaan) mm. käyttämään hakukoneita erilaisten ongelmien selvittämiseen. Tämä palsta tosin lienee täysin oikea paikka kysellä tyhmiä kysymyksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      131
      3109
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      2951
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      105
      1341
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      137
      1071
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1047
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1037
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      977
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      959
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      777
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      763
    Aihe