Olen 45v mies ja rakastunut yhteen tuttavaperheen 22 v tyttäreen ihan sikana. Kuinka voisin ehdottaa hänelle suhteen aloittamista ilman, että nolaan itseni ihan täysin. Tai miten voisin ilmaista tunteeni fiksusti. Mikä hänen reaktionsa voisi olla. Uskon, että hän on hiukan kiinnostunut myös minusta. Mahtaako häkin miettiä samaa asiaa?
Huomattavasti nuorempi nainen.
33
1276
Vastaukset
- tyttö 22 ...
vedä handuun!!
- Rakastuny 45v
Hyvä tyttö 22, sekään ei ole ratkaisu jos haluaa suhteelta jotain syvällistä
- Tuteellinen 45v
Täytyy varmaan tosiaankin tehdä näin ja yrittää unohtaa koko tyttö. Nyt on kyllä tunteet ihan kuralla.... jos vielä joku neivoisi minua please. Voisiko olla niin, että minulla olisi kuitenkin vaan se yksi mielessä. En halua usko niin ja haluan olla hänelle se ihana ymmärtävä, keskusteleva mies. Tavoite ei mielestäni ole huono.
- Carinja
Minun on vaikea uskoa, että hän todella olisi kiinnostunut sinusta siis iän puolesta. Itse 22-vuotiaana ei isäni ikäiset miehet kyllä kiinnostaisi. Elämäntilannekin on niin erilainne loppujen lopuksi. Mutta olennaiseen.. Miten ilmaista tunteesi fiksusti? Hmm.. Minusta olisi hyvä puhua tietenkin kasvotusten ja kertoa vain rohkeesti, mitä tunnet. Sen jälkeen antaisi tytön vaikka miettiä/sulatella vähän asiaa, ettet vaikuta liian hyökkäältä.
- Rakastunut 45v
Kiitos Carinja fiksusta vastauksesta. Ihastukseni nainen on tosi kaunis ja on aina ilonen ja ulospäin suuntautunut. Tietää itsekin olevansa hyvännäköinen, eikä juuri peittele muotojaan villatakin alle. Käyttää lähes aina minihameita ja toppeja. Olen kyllä yrittänyt pikku vinkeillä antaa ymmärttää, että taidan olla vähän pihkassa. Pitäisikö kokeilla tekstarilla. Kertoisin, että olen aidosti ihastunut hänee ja että voitaisiinko tavata ja jutella jossain kahvilassa. Täytyisihän sitä jotenkin voida kertoa, jos on rakastunut vastapuoleen :)
- Eemulini
Sinä et voi olla vielä rakastunut. Olet korkeintaan ihastunut tulisesti. Ainakin tyylitön nainen hän on. Käyttää vain minihameita ja toppeja. Ällöttävää. Ei ihmekkään, että olet hänestä kiinnostunut...
- Rakastunutu 45v
Eemulini kirjoitti:
Sinä et voi olla vielä rakastunut. Olet korkeintaan ihastunut tulisesti. Ainakin tyylitön nainen hän on. Käyttää vain minihameita ja toppeja. Ällöttävää. Ei ihmekkään, että olet hänestä kiinnostunut...
Minusta hän on kyllä tosi tyylikäs ja ihana pienissä mikroissaan ja topeissaan ja rakastunut olen kyllä. Hänen seurassaan sydän hakkaa sillai jännästi ja vatsanpohjaa kourii, niin mitäs muuta se olisi ?
- SWYG
Rakastunutu 45v kirjoitti:
Minusta hän on kyllä tosi tyylikäs ja ihana pienissä mikroissaan ja topeissaan ja rakastunut olen kyllä. Hänen seurassaan sydän hakkaa sillai jännästi ja vatsanpohjaa kourii, niin mitäs muuta se olisi ?
Jaa-a sulla taitaa 50-50 chance, nykyäänhän naiset/tytöt etsii itselleen vanhempia miehiä, ei ehkä ihan noin isolla ikä erolla mutta pari tapausta on tullu vastaan.
Tsemppiä.
- Rakastunut 45v
Tiedän Maija, että käyt näillä keskustelupalstoilla. Jos tunnistat tilanteen omaksesi, niin lähetä mulle vaikka tekstari, niin tavataan ja jutellaan. Sinuun ihastunut ;)..... tiedät kyllä kuka.
- Rakastunut 45v
Kiitos kaikille tuesta. Rohkaisin mieleni ja melkein itkukurkussa sovin treffit Maijan kanssa ja hän oli kovasti ilahtunut. Jännitti soittaa ihan sikana. Oli kyllä arvannut ja huomannut ihastukseni. Suhtautui asiaan tosi ihanasti, olihan hän itsekin hiukan kiusannut minua. Ei ihmetellyt yhtään, kun tunnustin rakkauteni. Tapaamme illalla yhdessä kahvilassa ja lupasi näyttää minulle muutaman valokuvan, jotka oli ottanut salaa minusta yhellä mökillä. Jännittää tosi paljon... onko tämä suhteen alku. Rakastunut olen ainakin :) ihana tunne
- Rakastunut 45v
Olenkohan minä ihan typerä. Onko rakastuminen saanut minut niin sokeaksi,
että minua viedään kohta ku litran mittaa......onkohan mun aivot kuollu... apua please. Nyt alkoi ihan oikeasti jännittää- Niiinni...
Näyttäisi olevan yksinpuhelua.
- 10+6
Kannattaa varautua siihen että kyseisen tuttavaperheen isä on tuon jälkeen entinen ystävä. Saattaa olla ainakin kuvainnollisesti haulikon kanssa vastassa kun asia hänelle paljastuu..
- Rakastunut 45v
Joo, varovainen on oltava. En ole vielä tavannut häntä, mutta voisko olla rahan perään ??? Nyt kun oikein mietin, niin tyttö on kyllä vähän niiku kata kärkkäisen ja johanna tukiaisen risteytys. Meikkaa kyllä aikas reippaasti ja tuoksuu hajuvedelle 100 m päähän. Suostuiko hän tapaamaan minut rahan takia vai ihastuksesta ?
Kallistun vielä tykkäämisen puolelle. - kurat ja vellit sss
Olet kyllä tosi bimbo mies, Hävettää puolestasi.
- provoprovoprovo
Provo...
- Rakastunut 45v
Joo, ja bimbo on tämä nainenkin. Puhuu kyl välillä vähän tyhmiä, mutta on tosi kivaa katseltavaa, kun hän peilailee itseään ja arvioi, että näkyykö pikkarit ja jos näkyy, niin minkä väriset ne pitäisi olla. Käyttää kyllän tosi paljon rahaa, että miellyttäis miehen silmää. Minuun se ainakin on kolahtanut. Välllä näyttää menevän vähän överiksi, mutta pidän siitäkin.
- Pervo!!!!!
Olet sairas perverssi! Ei kukaan 2-kymppinen todellakaan ole kiinnostunut mistään rupsahtaneesta 5-kymppisestä! Herää pahvi! Olet todella sairas jos pienessä mielessäsi edes haaveilet moisesta!
- ....
Klassinen tilanne. Ota kylmä suihku ja unohda asia ennen kuin nolaat itsesi lopullisesti ja peruuttamattomasti. Näitä on nähty.
- Ei uskota sua
Plääh, umpisurkea ja epäuskottava satu, jos nuo viimeisimmät viestit ovat tosiaan alkuperäisen miehen kirjoittamia.
Jos haluat keksiä tarinoita, niin yritä tehdä niistä edes uskottavia. Nyt nolaat lähinnä itsesi noilla surkeilla saduillasi.- ...
Ei välttämättä. Mä tiedän parikin tämmöistä tositapausta. 40 tai 50 ukot ihastuvat lastenvahtiin tai naapurin tyttöön. Siinä ei hyvä heilu. Jälki on rumaa ja häpeällistä.
- Ulosheitetty
Kokemusta on meni perhe ja asunto 5 vuotta sitten.
Olin tuolloin 42 ja vaimon sisko jotain 21v sutturamainen tapaus.. Ja minä onneton menin pienessä pöllyssä ehdottelee, että alettaisiin tapailla salaa, kun olet niin söpö ja ihana. Tyttö riemastu siitä ku herhiläinen ja uhkasi kertoa vaimolleni. Minä yritin sitten muka tarkentaa ehdotustani ja lupasin vaikka maksaa vähän aluksi, josko se rakkaus tulisi sitten myöhemmin......tyttö laittoi jo samana iltana tekstarin vaimolle. Nyt sitten asutaan yksiössä.... että varovaisia sitten siellä - Tykästynyt
Oho.. itse olen kans tykästynyt yhteen vaimon veljen tyttäreen (19v).
Hyvä perä ja pystyt tisut. Mitähän mun pitäis tehä ?. Tyttö on kyllä huomannut
että kuolaan perään..... taitaa vähän jopa kiusata minua. - älä takerru himoihis
Kyllä pitäisi ihan itse tajuta kuinka perverssiä tuo on ja tehdä loppu sairaista ajatuksista.
Yhteiskunnassa on tietyt normit syystä. - ei voi mitään
Minä taas olen ihastunut ("naapurin poikaan"). Itse olen siis 45 v. nainen ja poika on 23 v.
"Perverssiä tuo on ja tehdä loppu sairaista ajatuksista" Eihän ajatuksille mitään voi, mutta teoille kait voi.
"Yhteiskunnassa on tietyt normit syystä." Ihan sama ei niitä kaikki kuitenkaan noudata. - Bgetshu
No et voi lähestyä itseäsi nolaamatta mitenkään ja samalla tuhoat ystävyyssuhteen tähän perheeseen. Mieti, onko realistista että sinua 23 vuotta nuoremman kanssa suhde olisi muuta kuin , you know, ja sellaiset päiväunet voi toteuttaa ihan muutenkin kuin leikkimällä "suhdetta"! 50 villitys sanon minä,mene vaikka maksullisiin!!
- 30Single-
Höpsis.
Yks työtuttu 40v seurustelee 19v:n kanssa. Kolmas vuosi jo menossa.
Tyttö valehteli oman ikänsä ettei menettäsi mahdollisuuksiaan.
Selkeästi tytöllä on perus freudilainen isä-kompleksi.
Ei rakkaus ikää katso, mutta sivullisten silmissä nolaa kyllä itsensä.
Tyttö todennäköisesti haluaa kokeilla sinua, näitä tyttöjä näkee suht usein Haluaa vain seksiä muutaman viikon ajan jonka jälkeen olet rikki ja henkilösuhteet hänen isäänsä tai työkavereihin menee todennäköisesti kuralle.
Toisaalta jos tyttö olisi 30v ja sinä 50 niin taas olisi samat ikämäärät.
Onko väärin haluta 10v nuorempaa naista rinnalleen? - Daddy Cool
Kyllä nuo 20v tyttöset on monessakin mielessä liian nuoria meille sedille. Itsellänikin oli 44-vuotiaana seksisuhde 19-vuotiaan tytön kanssa. Eipä siinä aineksia mihinkään muuhun ollutkaan. Elämäntilanteet olivat niin erilaisia ja parikymppisen mustavalkoinen maailmankuva oli niin kaukana omastani. Tyttö ei halunnut kenenkään tietävän suhteestamme, joten salailu söi oman kiinnostukseni aika pian.
- Lue tämä!
Hei, sinä Rakastunut45. En halua pahoittaa mieltäsi, mutta nyt on parasta suhtautua realistisesti tilaanteeseesi. Jos nyt ihan tämä kirjoittamasi juttu on nyt ihan totta, niin suosittelisin vetäytymään tilanteesta hyvin äkkiä. Olen itse 19-vuotias, ja voin kertoa, että niitä tyttöjä, jotka kiinnostuvat keski-ikäisistä miehistä, on harvassa. Jos asia tuntuu vaikealta käsittää, voit ajatella sen vaikka näin:
Kuvittele olevasi nyt 22-vuotias. Joku 45-vuotias puumanainen tulee iskemään sinua. Miten suhtautuisit, lämpenisitkö hänelle?
Niinpä, tuskin... 20 vuoden ikäero on liian suuri. 10 vuotta saattais mennä vielä, mutta ei kaikki naiset lämpene enää niinkään suureen ikäeroon.
Ajattele tilannetta nyt ihan rauhallisesti ja realistisesti. Jos alkaisit lähentyä tätä tyttöä, lopputulos tuskin olisi hyvä, sillä ikäeronne on kertakaikkiaan niin suuri. Hänen vanhempansa varmasti järkyttyisivät, tytöstä puhumattakaan. Tyttö voisi tuntua olonsa hyvinkin ahdistuneeksi. Tietenkin voit aina kertoa tunteistasi, mutta jos hän torjuu sinut, usko se heti äläkä enää haikaile hänen perään. - nainen 22
No minä olen varmaan yksi hulluimmista naisista jolla on 21 vuotta vanhemman miehen kanssa ja olemme jo tunteneet 2,5 vuotta eikä ole ollut mitään ongelmia asian suhteen,muuten kuin et ihmiset saattaa hieman pitkää katsella ja lapset hieman hämillään oli aluksi isän uudesta nais ehdokkaasta joka on niin nuori jne..
- yököttävää
Naurettavaa, jos kakara haluaa olla vanhan äijän kanssa, niin siitä sitten vaan.
- YöKk
Oonko se mä? En oo kiinnostunut vanhoista, irstaista sedistä!!!
- Anonyymi00033
Siinä päälle 20v ikäsenä oli mullakin aika usein itseä nuorempaa tyttöä kyydissä ja voin kyllä sanoa että ihan fiksuja nuorikin oli eikä ikää ois kukaan uskonu että niin nuoria olivat.
Se vaan että mitä heidän kanssaan aletaan tehdä niin täytyy pitää mielessä että väkisin EI mitään!
Jos tyttö alkoi ehdotella nin sittenhän se onnistui,jostainhan niidenkin piti aloittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1142758EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje291341- 1031207
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621007Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta366997Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133968- 56855
- 40688
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22683Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta110632