olette siitä että tyttöystävä käy miltein joka vkl baarissa kavereidnsa kanssa. Kun valitan asiasta hän sanoo että enkö saa nähdä kavereitani? mun mielestä 4 kertaa kuussa on TOSI paljon. eihän sinkutkaa käy noin usein?
mitä mieltä ihmiset???
mitä mieltä?
7199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
sinkut todellaki käy noin usein!! mitä sitten jos tykkää käydä tanssimassa ja pitämässä kivaa tyttöjen kanssa? Mene sinäkin jätkien kanssa!
Ehdottomasti menee liiallisuuksiin jos joka viikko täytyy baariin päästä. Ettekä käy edes yhdessä. Ja kaikki sinkut eivät todellakaan alituiseen ramppaa baareissa. Itse kävin sinkkuaikoinani hyvä jos kerran kolmessa, neljässä kuukaudessa. No, sinun pitää vain vaatia että menette yhdessä tai estää häntä lähtemästä. Outoa jos ystävät menevät parisuhteen edelle.
No on tuo aika paljon. Miksi et mene mukaan vai onko kysymys siitä ettei hän halua sinua mukaan? Vai et jaksa itse mennä? Oikeastaan kumpi tahansa onkaan vastauksesi niin ehkä sun kannattaa miettiä oletko oikean ihmisen kanssa yhdessä? En varmasti itse jaksais tollasessa suhteessa.
No, en mä ainakaan oikein voisi sanoa seurusteluksi suhdetta, jossa kavereiden kanssa bilettäminen ajaa viikonloppuisin yhdessä vietetyn ajan ohitse. Silloin tällöin voi käydä - itse en seurustelun alkuvaiheessa käynyt ollenkaan muuta kuin poikaystävän kanssa, samalla tutustuttiin puolin ja toisin toistemme kavereihin. Tätä nykyä saatan käydä "tyttöjen" kanssa yksillä kerran kahdessa-kolmessa kuukaudessa, välillä menee pidempikin aika.
Taitaa olla tyttikselläsi menovaihe päällä, onko oikeasti valmis ees seurustelemaan..?
Siiin käy niin et jos jatkat valittamista niin sun muijas menee baariin ja löytää sieltä uuden miehen ja joka tapauksessa joku alkaa sitä iskemään siel baaris kun se siel käy niin usein ja sit se lähtee jonkun matkaan sielt
Laita tyttökaverisi heti menemään. Ei tuollaisesta ole mihinkään.
Hmm, sinkuthan ne vasta ravaavatkin bilettämässä, tosin sekin yksilöllistä. En minäkään sentään tyttöporukalla noinkaan usein käy. Jos käymmä baareissa/yökerhoissa niin sitten yhdessä. Oikeastaan minua välillä harmittaakin se, kun puolisoni ei käy jätkäporukalla enää niin usein missään. Seurustelun alkuvaiheessa hän kyllä pyöri paljonkin kavereidensa kanssa (riitti sitä aikaa tosin minullekin) mutta kun alaikäinen silloin olin niin oliha se vaikeeta ottaa minut mukaa pilettää. Valehtelematta voisin sanoa, että pelkään jonkinlaisen "biletysbuumin" iskevän minuun, koska nytten jo tuntuu hieman siltä että olisi jostain "jäänyt paitsi", parikymppinen kuitenkin olen.
Oletko koskaan mennyt mukaan? Oletko pyytänyt häntä sinun ja kavereidesi mukaan? Onko suhteenne miten tuore? Onko hän Sinulle se mitä haluat?
En menisi sanomaan heti, että jätä hänet, mitä turhaa sitä hyvää heittämään pois? Mutta, tuo on rasite suhteellenne. Istutat hänet tuoliin ja esität kysymyksen "mitä Sinä haluat/odotat tältä suhteelta"? Niinja, oletko _kertonut_ hänelle miten hänen viikonloppurientonsa vaivaavat Sinua? Keskustelkaa.