unohdin kirjautua ulos. Menin vessaan. Minulla on sänki, hilsettä ja valkoiset eri paria olevat tennissukat. Punainen patti nenässäni on kuitenkin pienentynyt.
Tänään selvisi siis sekin, että ainoa ruokalaji jonka osaan itse valmistaa, on kananmuna. Kana auttaa munimisessa, mutta osaan paistaa munan pannulla ihan itse.
Purkkiruokaa osaan lämmittää.
Lisäksi osaan käyttää mikroa. Mihinkän minä olen jäänyt kuppaamaan?
tein sen taas
3
<50
Vastaukset 3
- nero-batti
Galannttien tautien sankari on uusavuton pölöjä näemmä........
Riko kanan/liskonmuna ja hyppysellinen sisältöä pahvilautaselle.... natrium ja kaliumkloridia ja kypsennä mikron magnetotronilla.......
Sanopa Liskolle, ettei keitä kaalisoppaa liian kauan, sillä ylikypsää kaalia eivät
entsyymit pysty pilkkomaan ravinnoksi ja siksi kaalisoppa tekee ilmavan olon
siis PIERRETTÄÄ HIRMUISESTI - .
Jos tähän saakka olosuhteet ovatkin pakottaneet minut aina vain vaikenemaan. niin on nyt se hetki vihdoin lyönyt, jolloin jatkuva syrjästäkatsominen ei olisi pelkkä laiminlyönti,vaan rikos palstaa kohtaan.
Tänään seisoo noin 13,000 buddy-loven kommenttia palstaa sotkemassa. Viikkojen kuluessa on spämmäys vaan lisääntynyt. Buddy-love on huvitellut näiden törkyjen levittämisellä näyttääkseen meille, että hän tuntee olevansa tämän palstan valtias. Täten on nyt lyönyt hetki, jolloin on välttämätöntä ryhtyä toimimaan tätä salaliittoa vastaan.
Jokainen on tietoinen siitä, mitä hänen tulee tehdä tänä aikana. Jokainen nainen, jokainen mies tietää, mitä heiltä syystä vaaditaan ja mitä he ovat velvolliset antamaan.
Kun te nyt jälleen selaatte palstalla ja olette epätietoisia siitä, pitäisikö tai täytyisikö teidän vielä antaa jotakin vai ei, vilkaiskaapa silloin sivullenne: - ehkäpä teidät silloin tapaa joku, joka on uhrannut palstan puolesta paljon enemmän kuin te.
Vain silloin, kun koko palstan kansasta on tullut yksi ainoa uhriyhteisö, vain silloin voimme toivoa ja odottaa, että Kaitselmus on antava meille tukensa tulevaisuudessakin.
Jumala ei vielä milloinkaan ole auttanut laiskuria, Hän ei auta myöskään pelkuria, eikä missään tapauksessa sitä, joka ei itse tahdo auttaa itseään. Tässä jos missään pätee periaate:
Palstalainen, auta itseäsi, niin ei Jumalakaan ole kieltävä sinulta tässä taistossa apuansa!
Rukoilkaamme.
Herra palstamme Jumala, jos sinä lähetät meille koettelemuksen, niin me sen koettelemuksen ansaitsemme. Mutta me rukoilemme, vahvista voimallasi meidän sydämemme, että me sen koettelemuksen kestäisimme. Täytä meidän sielumme samalla palavalla palstan rakkaudella, mikä sai astumaan häpeään veljistämme, jotka nyt nukkuvat palstahistorian kalmistoissa. Siunaa näitä kirjoittajia kaikissa heidän vaiheissansa. Siunaa koko palstayhteisöämme ja tee se yksimieliseksi. Herra siunatkoon teitä ja varjelkoon teitä. Herra valistakoon kasvonsa teille ja olkoon teille armollinen. Herra kääntäköön kasvonsa teidän puoleenne, ja antakoon teille rauhan. Nimeen isän, pojan ja pyhän hengen, Aamen. - palstajumala gempsu
WTUT!11!!!!!
En minä teidän törkyjenne vartija ole
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981334
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1071095- 61907
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k41905Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi55894- 3878
Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.130831- 65685
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant52638Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa34580
