scene tyyli

moimoimoimoimoimomim

Voisiko joku kertoa mitä kuuluu scene tyyliin?Millaiset vaatteet,meikit,hiukset yms..?Mitä bändejä ne tyypit kuuntele jne..? Ei mitään haukkuma kommentteja ynnä muuta sellaista turhaa kiitos. (:

10

2462

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mun mielipide sit!

      Jos haluu olla scene niin no, pukeutumisessa ei niin erikoista juttua ole vaan saat pukeutua omalla persoonallisella tyylilläsi mutta usein he pukeutuvat kyllä värikkäästi. Meikkiin myös voi käyttää omaa luovuutta esim jotain kivoja kuvioita, värejä, paljon tai vähän eyelineriä yms mitä ikinä keksit :)) Ylensä hiukset voi olla luonnollisen väriset tai tosi värikkäät. Ylensä hiukset tupeerataan ja jos on kiharat hiukset tai hiaman laineikkaat niin ne suoristetaan. Jos hiukset ovat liian paksut ne voi leikkauttaa takaa lyhyet ja eestä pitkät eli pitenevään malliin. Myös etuhiukset voivat olla normaalit tai sitten leikata jotenkin kivasti. Hiuksissa heillä on ylensä raitalisäkkeitä, mantoja tai rusetteja ja koruja käsissä ja kaulassa. Useasti lävistyksiä. ei ole mitään tiettyä bändiä vaan voit kuunnella mistä itse tykkäät. Scene on vain tyyli ei luonne vaikka jotkut ovat senkin päähään jostain saanut. :DD

    • jomb4

      Mielestäni ei pidä pukeutua joksikin jos ei itse tiedä minkälainen se tyyli on; pukeudu vain miten itse tykkäät sehän se sinun tyylisi on? Ei millään pahalla??

      • tikruhh

        jos tuo on se tyyli johon se haluaa pukeutua:D


    • Masseee

      No itte oon Scene, ja mua kiusataan siitä. En oieken suosittelis sitä tyyliä, mutta Yleensä niillä on kirkkaita raitoja hiuksissa, pohjalta Mustat, hyvin vaalet taikak tummanruskeat hiukset. ( voit kirjottaa kuvahakuun '' Scene '' niin sieltä tulee kuvia )
      Käyttää yleensä tummia vaatteita, ja neonvärisiä. Nää neonhiusvärit on Sceneillä ja emoilla suositut, ittelläni on pinkkiä ja mustaa hiuksissa. Niitä hiusvärejä voi ostaa mm Cybershopista. Mutta se väri ei oo kestoväri.

    • Joo, no tota...

      Mä olin joskus 6kk sitten tällänen scenehörhelö. Mulla oli aina iso rusetti tukassa ja paljon näitä raitalisäkkeitä, yleensä sokkivärisiä, joskus jopa valkoisia joissa on mustia raitoja. Niitä saa kyllä mun mielestlä lähes kaikkialta, ihan kampaamoistakin (?) (itse olen ainakin ostanut). Käytin tosi värikkäitä vaatteita, joita ostin ihan peruskaupoista. Ginasta saa tosi kivat farkut, ja ideoita paitoihin. H&M on kanssa mun mielestä hyvä. Ei niitä vaatteita tarvii sen enempää ettiä, ostaa sen tyylisiä mitä etsii. Mutta en tosiaan suosittele, ei millään pahalla. Mua koulukiusattiin ala-asteella tyylin takia todella paljon, että päätyin siirtyä "taviksien" joukkoon. Ja haha, muistan sen yhen pävän kun linkussa istuin ja pari mummoa tuli ottamaan mua koruista kiinni ja sanomaan "Sä olet haitaksi yhteiskunnalle, tommonen pois ja heti!" se kyllä loukkasi mua tosi paljon. Mutta kaikkea kannattaa kokeilla.

    • Jeeih

      Pukeudu niin miten tykkäät. Jos sua kiusataan haistata paskat. Kiusaajat on kateellisia ku ei ite uskalla toteuttaa itseään.

    • moiiiiiiiiiiiiiiiiii

      Minä olen ollut emo ja nyt sitten scene olen on oma persoonallinen tyylini josta saan tietty kuulla pajon että olen erikoinen pakkaus mutta joo. Käytän lempi värejäni tyylissäni ja minulla on oma desing joten persoonallinen tottakai se mikä mulla on niin ei oo muilla. Mutta katseita tosiaan saan paljon kun kaupungilla kävelen.

    • jupsis

      musta on paras ku ottaa vaikutteita kaikista tyyleistä ja tekee oman tyylin niiin saa parhaan lopputuloksen

    • DumbAwesomeBadass123

      Voi harmi kun olen nyt lukenut teidän kommentteja. Kun itse aloin myös sceneksi, sain vain useita kavereita. Monet alkoivat värjäilemään hiuksiaan shokkiväreillä, pukeutumaan scenesti yms. Nyt sitten olen siirtynyt vähän erinlaiseen tyyliin sillä miltei kaikki luokkani tytöistä haluavat olla ernuja.

      • TulevaScene

        Hei!

        Te jotka olette tai olette olleet scenejä niin minkä merkkisiä hius värejä käytitte ja osaavatko parturit/kampaajat leikata sceneä jos olette kilttejä vastatka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      218
      3174
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      300
      2748
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1798
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      52
      1700
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      43
      1570
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1366
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1280
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1260
    9. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1249
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      417
      1246
    Aihe