Elikkäs tein s24:seen feikkiprofiilin ja päätin katsoa miltä näyttää noin 30 vuotiaan naisdeittaajan näkökulmasta tilanne.
Nelikymppisen miehen vinkkelistä tilanne on huono, koska vastauksia ei tule vaikka on kuvallinen profiili, mutta ei se kovin hääviltä vaikuta kolmekymppisen naisenkaan näkökulmasta.
Nainen saa runsaasti vastauksia - viikossa, jonka pidin ilmoitusta tuli 126 vastausta, mutta vastausten taso on ala-arvoinen.
Vastauksista suurin osa on yhden lauseen mittaisia tokaisuja tyyliin " olet kaunis nainen, tutustutaanko?"
Sitten on seksiseuraa hakevat ja varatut miehet.
Sellaisia vastauksia joihin nainen aidosti kiinnostuisi oli vain muutamia.
Ei ole naisillakaan helppoa!
Nelikymppisen miehen vinkkelistä tilanne on huono, koska vastauksia ei tule vaikka on kuvallinen profiili, mutta ei se kovin hääviltä vaikuta kolmekymppisen naisenkaan näkökulmasta.
Nainen saa runsaasti vastauksia - viikossa, jonka pidin ilmoitusta tuli 126 vastausta, mutta vastausten taso on ala-arvoinen.
Vastauksista suurin osa on yhden lauseen mittaisia tokaisuja tyyliin " olet kaunis nainen, tutustutaanko?"
Sitten on seksiseuraa hakevat ja varatut miehet.
Sellaisia vastauksia joihin nainen aidosti kiinnostuisi oli vain muutamia.
Ei ole naisillakaan helppoa!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Anteeks nyt vaan kamalasti, mutten usko tähän feikki juttuun, eli tämä on nyt
varsinaisesti se feikki......!
Vihdoinkin joku mies tajuaa, että nettideittailussakin laatu ratkaisee, ei määrä. Turhaan miehet kadehditte naisen satoja vastausviestejä, joista jokainen on surkea ellei törkeä.
Juuri niin, vastaukset ovat tyyliin " Oot kaunis nainen"
Mitä tuollaista vietiä edes laittaa????
No minkäs kuvan sinne profiiliin panit, omasiko ? Aika vaikea uskoa tarinaasi.
Laittoi Jeltsinin kuvan.
Miksi kukaan käyttäis aikaansa moiseen kokeeseen, on kai sitä parenpaakin
tekemistä ja sitten jopa säälit naisiakin.
126 vastausta viikossa, et todellakaan edes tiedä mistä hölötät.
ihan höpöhöpö juttu
heeeeeeeeh-he- he- heee. Eipä tartte paljon aivonystyröitä käyttää, kun
tietää missä mennään.
Miinukset paljastaa tään aloituksen olevan suurenluokan paskaa. hih !!!!!!!!
..aikaa? :D
Eihän tohon mene kuin muutama minuutti.
Ah ihanaa, tuollaista se oikeasti on! Ja ainoa syy, miksi en ole vielä laittanut ilmoitustani nettiin. Ystävättärellä oli joskus aikoinaan ilmoitus, ja päivittäin tuli parisenkymmentä yhteydenottoa. Suurin osa niistä oli toki aivan kelvottomia. Minkälainen profiiliko? Aivan tavallinen, yksinhuoltaja etsimässä kumppania (eli miesten mielestä alhaisista alhaisin nainen, ja silti kontakteja tuli ihan älyttömästi), ei mitenkään tyrkky kuva, ei erityisen hauska teksti. Eikä etsitty pelkkää sänkyseuraa. Silti suurin osa viesteistä oli täyttä roskaa, jopa loukkaavan härskejä. Että jos valitatte, että naiset vastailevat nihkeästi kunnollisiinkin viesteihin, niin on se mielestäni parempi, kuin olla härskipommituksen uhri.
Komppaan aloittajan pointtia, oli se sitten feikki tai ei..
Itse tosin olin vielä 25-vuotias, kun profiilini treffeissä oli aktiivinen.
Olin kertonut profiilissani itsestäni omaan sarkastiseen tyyliini, kuvakin löytyi.
Viestejä tuli päivittäin noin kuukauden ajan 10-30kpl/vrk. Järkyttävä määrä siis!
Ja sisältö nimenomaan oli melkoista höttöä! Ja jos viesti vaikutti jotenkin edes fiksulta, se olikin kopioitu suoraan lähettäjän profiilista. Miten tuollainen vaivattomuus voisi viehättää? :)
Lisäksi n. 90% viestin lähettäneistä oli +10 vuotta liian vanhoja makuuni (asettamani ikätoive oli 24-32) , mahtui tosin joukkoon myös muutama lukion aloittanut "kokematon" pikkupoika, joka näki minussa jo puumanaisen :D
Parhaimmat viestittelyt sain aikaiseksi sillä, että olin itse yhteydessä minua kiinnostaviin henkilöihin. Nykyinen poikaystäväni on täältä.
pst. Kun otin profiilistani kuvan pois, viestien määrä tippui 1-5kpl/ vko. Eli loppujen lopuksi harva mies oikeasti edes vaivautui lukemaan tekstiäni, lähetti massapostitusviestinsä vain pärstäkertoimen takia :))
Joidenkin mielestä on kivaa olla härski ei voi mitään. Naiset on passiivisia, miehet härskejä, tämän tästä voi vaan päätellä.
Näin ollen valitsemalla passiivisuuden naiset valitsevat myös härskit ehdotukset.
Näin meillä tänään täällä todellisessa maailmassa. :-)
Deittailu on vapaaehtoista !!!
Noin 40-vuotiaana niitä vastauksia tulee viikon aikana enää muutama, ja jos ne harvat ovat sitten sellaisia kuin että "sinulla on suihinottajan suu", niin eipä kauheammin imartele. Ja minä EN ole kuvassani turpa töröllään seksiä tihkumassa!!!
Ketjussa joku väittää että naisten passiivisuus oikeuttaa härskit viestit, tai jotain tällaista. Kyllä niitä härskejä viestejä tulee ihan yhtälailla vaikka itse aktiivisesti ottaa miehiin yhteyttä. Ei tietenkään niiltä miehiltä joille itse kirjoittelee, koska niiltähän ei tule minkäänlaista vastausta, kun ovat ilmeisesti arvottaneet itsensä kaikkien heille kirjoittavien naisten yläpuolelle. Enkä minä mitään alfoja edes hae, eli maistereita ja rikkaita miehiä, ihan tavallisia vaan. Lienen vaan niin susiruma pallinaamani kanssa etten vaan kelpaa taviksille. Tai harrastukseni ovat outoja. Tai miehet ovat vaan itsekin kyllästyneet turhaan hakemiseen, eivät vain osaa poistaakaan sitä profiiliaan.