Päätin olla mukava ja onnitella exää sen synttäreinä! Laitoin viestin facebookkiin, jossa onnittelin ja sanoin toivovani, että kuuluu hyvää!
Sain vastaukseksi omasta mielestäni tylyn vastauksen. Hän vain kiitti ja sanoi, että toivottavasti mulla menee myös hyvin..
Toivoin salaa, että hän olisi jotenkin pienistä ollut enemmän mielissään, että muistin päivän! Jäi sellainen olo, että hän on jostain suuttunut, tai että joku nyt kaivertaa meiän välejä..
Haluaisin ite, että voitais olla kavereita yms. Mutta ääh, en nyt tiedä kannattaako juttua alkaa vääntämään.. Mulla vaan on kova ikävä sitä!
exän synttärit!?
6
3926
Vastaukset
- mie vaan
Oot vainoharhainen. pyydä sitä kahville niin sitte näät.
- joniin
Noh, eipä ne exät näy välittävän onnentoivotuksista. Minun ex käski painua helvettiin kun ojensin kättä ja onnittelin.
He eivät osaa ajatella että toinen haluaa vain olla ystävällinen sillä vaikka onkin erottu niin ei kai sitä tarvis kuitenkaan olla vihamiehiä. On yhteisiä muistoja yhteissä asioita ja toisen synttärit kuuluu juuri niihin asioihin jotka muistaa.
Ajan myötä tuokin asia haalenee eikä enää ole tarvetta onnitella mutta on vain exän järjenköyhyyttä toimia noin kuin toimi. - Katse tulevaan
Mitäs ihmeellistä tai tylyä tuossa muka on? Sinä onnittelit, hän kiitti. Ihan normaalia. Eihän teillä enää suhdetta ole.
Ei toista voi kaveeraamaan pakottaa, ettekä te ole enää pari. Toivoa voi omassa mielessään vaikka mitä, mutta ei se tarkoita että asiat aina niin menisivät. Miksi jäädä märehtimään vanhoja suhteita? - ei ylpeä M
Ootko vähän tyhmä?
"Ystävyys voi muuttua rakkaudeksi, mutta rakkaus ei.."
Jos on ikävä niin kannattaa se kertoa eikä kierrellä jonkun ystävyyden kautta!
Vai ootko niin ylpeä ja raukka ettet kehtaa? Sitten et mitään ansaitsekkaan!
Itse vastaisin samaan tapaan, mutta eriasia olisi jos toinen rehellisesti kertoo mitä ajattelee.. - Pöh
Nykyinen kumppani on aina ”iloinen ” kun exät onnittelee.
- PÖh
Jos viettää synttäreitä uuden kumppanin kanssa niin kai sinne exä/exätkin tulee kutsua ettei /etteivät pahoita mieltään . Kun tarina on loppu niin sitten on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017523
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1015419- 834997
- 1364384
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113130- 472772
- 522749
- 612367
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102324Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211900