Nyt olis leikkaus lähellä, vatsanahankiristys, jänskää muutes jo hippasen..
mutta pääsee "repusta" eroon!! Jee!! kokemuksia olisi kiva kuulla heiltä kelle on leikkaus tehty..toipuminen yms..mitä kannattaa ottaa huomioon yms.
mutta pääsee "repusta" eroon!! Jee!! kokemuksia olisi kiva kuulla heiltä kelle on leikkaus tehty..toipuminen yms..mitä kannattaa ottaa huomioon yms.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hanki kunnolliset tukihousut, jotka yltävät reilusti yli leikkausarven,Eli paras olisi varmaan se llainen, jossa on pienet puntit ja joka nousee hieman yli vyötärön. Ettei arpi pääse irvistelemään pikkuhousun punteista ja tosi tukevat myös oltava. Nahka jää muuten irvistelemään sekä arpi voi pullottaa.Kokemusta on.
Itse olin maan.koko vartalon rasvaimussa ja nyt tiukka body päällä.
oliskos hyvää vinkkiä mistä saisi kohtuuhintasia tukipöksyjä?
Mites sun toipuminen edistynyt?
Kiitos tänään elämä voittaa jo. 3 vrk oli kohtalaisen kovia kipuja iholla, puristavan bodyn alla.Vahvoilla kipulääkkeillä kyllä pärjää pahimman ajan. Olemus on kivan näköinen, vyötärö ja ylävatsa hoikkana.Suosittelen.Tukivaate Care Action Helsingissä.
Hei eiks noi tukihousut tuu aina klinikalta. itselle suunnitteilla vatsan korjaus ja mitat otettiin vastaanotolla. tulee kahdet.
Ei kaikilla klinikoilla, mutta toki voi mittauttaa ja tilata ne klinikalle. Itse kävin myymälässä, koska klinikan väki oli kesälomalla juuri silloin.
Joo, ei kun ymmärsin vaan että olis hyvä olla heti tukihousut kun tulee jo leikkaussalissa päälle eli ei kai niitä sitten enää sen jälkeen lähdetä ostamaan.
Kyllä, laittavat tukivaatteen heti käsittelyn jälkeen siinä oper.pöydällä. Neljä vrk. minulla body-rasvaimusta ja eilen iski turvotus ihan hillitön.En hermostunut kuin pienen hetken.Vedin tänä aamuna bodyn päällä olevaa pantavyötä tiukemmalle.Lääkkeiden avulla pärjää.Vettä juon paljon.Odotusta...tiedän, että rasvat on hävinneet.
Miten on toipuminen edistynyt ja oletko tyytyväinen tulokseen?
Mulla tehty kyseinen leikkaus 8vkoa sitten.
Jos haluat kuulla siitä leikkauksesta ja jälki jutuista,niin voit viestitellä mulle suoraan ;[email protected],niin kerron mielelläni lisää
Täällä yksi tarina taustoineen ja toipumiskokemuksineen =)
http://www.postabdominoplastia.vuodatus.net/
Olipas hieno ja valaiseva blogi, kiitos siitä.Ja kovasti onnea uuteen olomuotoon.Mullakin reppu olemassa vatsaleikkausten ja odotuksen takia mutta ei niin iso,että pääsisi leikkuuttamaan.10 kiloa pitäisi painoa saada pois mutta kun ei ole sitä tahdonvoimaa,ei sitten millään.