Teillä on Ma-Su?
Mitä aamurutiineja
kysyn kysymistäni
869
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kahvi, pesulla käynti... sit keltsuun.
Aamulääke, pää lavuaariin, harjaus yms ihmiseksimuuttumistoimet, aamupalat, kouluun heittokeikka, itelle kahvia ja jotain lääkkeitten kans, paperihommia ja kotitöitä.
Arkiaamu: Ylös klo 7.20 (riippuu päivästä, joskus 7:ltä). Syön aamiaista, joka on jo valmiina, aamutoimet, lähden liikkeelle puoli ysin pintaan, palaan tunnin päästä, alan tehdä töitä = kotipäivä
Toinen arkiaamu: Muuten sama, mutta lähden puoli ysin pintaan tai tuntia aiemmin ja menen myös töihin palatakseni 16-21 välillä.
Tuli muuta :) Jatkuu ..
Kolmas arkiaamu: Muuten sama alku, mutta ysin jälkeen meen töihin ym ja palaan yhden pintaan.
Ja viikonloppu"rutiinit". Jos ei tule lähdettyä johonkin ihan aamusta, niin nukun mielellään puoli kymmeneen, jopa kymmeneen, jos onnistuu. Viikonloppu tulee usein vietettyä mökillä tai jossain reissussa, viimeistään puolesta päivästä lähtien. Joskus on myös kotona oleilua, jos toisella puoliskolla on jotain yksin menoa työn, jonkun rempan tai muun puolesta.
"ja menen myös töihin PALSTATAKSENI 16-21 välillä."
Joo, joskus sitäkin. Ei tosin töissä ollessa, mutta kotona. Toisaalta toi ei ole kyllä paras mahdollinen aika "palstata".
Nyt sattuu y.b.tä korvaan niin maan perkuleesti, onko jollain vinkkejä miten sais loppumaan? Kaikki-flunssakarkoitusohjeet (kun on jo tilanne päällä) otetaan vastaan.
Nukkuilu ;) Heräämisen jälkeen hampupesu, suihku, vitamiinit ja kahvia.
Eipä erikoista. Pidetään peukkua puassa ja surfataan liiterissä 24h/vrk ulkona 15 v käymättä.