tunnevammainen(ko)?

En oo pystyny parisuhteeseen yli vuoteen melkein kahteen. heti kun rupee asia menemään pidemmälle laitan jarrut pohjaan ja ahdistun. en enään soittele enkä tahdo tavata. onx kellää samaa juttuu? tahtoisin vinkkejä millä karistaa ahdistuminen.
1497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mutta mitä?
Selvitä se ensin itsellesi, sen jälkeen on helpompaa käsitellä asia.
Ajattele näin, että jos mies todella haluaa olla kanssasi niin yritä edes. Jos hän lopulta satuttaa sinua, osaat olla yksinkin.
Ei maailma siihen kaadu!
Omassa suhteessani olisin toki surullinen jos se päättyisi, mutta tiedän, että pärjäisin kyllä. Sitten hän ei olisi se oikea minulle. Joten turhat mustasukkaisuudet vältän sillä...;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ahdistunut kirjoitti:

En oo pystyny parisuhteeseen yli vuoteen melkein kahteen. heti kun rupee asia menemään pidemmälle laitan jarrut pohjaan ja ahdistun. en enään soittele enkä tahdo tavata. onx kellää samaa juttuu? tahtoisin vinkkejä millä karistaa ahdistuminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu