Tarvitsen nyt todella apua, sillä olen kesän alusta jo koittanut karistaa reisistä ja mahasta kiloja. Olen koittanut laskea joka päivälle n. 1000 kaloria. Varsinkin viimeaikoina olen lipsunut ja vetänyt karkkia ja muuta, koska alkaa hieman kyllästyttään yrittäminen, kun se ei mihinkään johda. Käyn salilla pari kertaa viikossa, jumpassa kerran viikossa. Eli siis liikuntaa on aika paljon. Mikä siis on vikana? En ole mikään ylipainoinen, enkä anorektikoksi aijo tulla. Haluaisin kuitenkin reisistä kaiken ylimääräisen pois, edes puolet siitä. Maha on myös hieman tiellä välillä:D siis te kaikki onnistuneet laihduttajat, nyt tarvittaisiin neuvoja! Haluisin myös tietää miten vältän esim. karkin syönnin kun sitä tekee aivan mielettömästi välillä mieli?
Apua laihdutukseen
Iina9
6107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Syö tarpeeksi oikeaa terveellistä ruokaa. 1000 kcal ei riitä mihinkään eikä tuollainen liikuntamäärä.
Kirjoituksestasi saa sen kuvan, että olet normaalipainoinen. Silloin auttaa vain todella rankka liikunta kropan muokkaamiseen.
Ei riitä mihinkään tarkoittaa siis, että se on liian vähän vai liian paljon?
Syöt aivan liian vähän ja liikut aivan liian vähän. Laihdutus on lihavia varten, ei normaalipainoisia.
Apua terveeseen elämään voi lukea monelta eri laihdutus sivustolta kuten http://www.tehokas-laihdutus.info/
Laskuissasi on joku pielessä. 1000 kalorilla palaa aivan varmasti rasvaa. Meneekö laskuista ohi pienet suupalat, juustosiivut leivänpäällä, ketchuppi...?
Liikuntaa on ihan riittävästi.
Karkinhimoon voi ostaa vaikka pussiliisen dietorelle-karkkeja, siinä taisi olla jotain 100 kca/pussi.
Koita nyt päästä siitä karkista eroon ja syö vaikka porkkanaa sen tilalla